W jakich sytuacjach należy zwrócić się o pomoc do rzeczoznawcy?

Rzeczoznawca majątkowy w przypadku nieruchomości odpowiedzialny jest za dokonanie wyceny danego lokalu, uwzględniając przy tym wszystkie jego cechy. Pod uwagę musi on wziąć stan techniczny, udogodnienia, usterki oraz lokalizację. Wszystkie te czynniki wpływają na ostateczny kształt operatu szacunkowego pozwalającego określić wartość rynkową nieruchomości. Taki dokument jest nieodzownym elementem wielu procesów związanych z mieszkaniem, domem, bądź lokalem użytkowym.

Sytuacje, w których pomoc rzeczoznawcy jest konieczna

Tak, jak zostało to wspomniane wcześniej, wycena sporządzona przez profesjonalnego rzeczoznawcę majątkowego jest potrzebna w wielu sytuacjach. Nie obejdziemy się bez niej, chcąc sprzedać mieszkanie, ubezpieczyć je, dzieląc majątek np. podczas rozwodu, czy też biorąc kredyt. Do przygotowania wyceny niezbędne będą takie dokumenty jak akt własności nieruchomości, odpis z księgi wieczystej, tzw. rzut lokalu obrazujący rozkład pomieszczeń, wypis z ewidencji gruntów. Te wszystkie informacje uzupełnione fotografiami oraz szczegółowym opisem wykonanym przez osobę bezstronną, będą składały się na operat stanowiący podstawę do ustalenia rzeczywistej wartości naszego majątku.

Pamiętajmy, że dokładną cenę nieruchomości musimy wyznaczyć również wtedy, gdy staramy się o uzyskanie odszkodowania. Chcąc skorzystać na terenie województwa Dolnośląskiego z takiej usługi jak wycena mieszkania Wrocław będzie doskonałym miejscem do znalezienia profesjonalisty najwyższej klasy, który szybko i sprawnie przeprowadzi oględziny, jak również sporządzi wymagany w najróżniejszych przypadkach dokument.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 2 =