Jakie zalety wiążą się z realizacją przesyłek paletowych?

Jakie zalety wiążą się z realizacją przesyłek paletowych?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie wiele przedsiębiorstw regularnie korzysta z przesyłek paletowych, gdyż pozwalają na transportowanie dużej ilości towaru. Taka forma przewozu ładunków jest realizowana nie tylko w obrębie poszczególnych miast i całej Polski, ale również za granicę. Charakteryzuje się przede wszystkim sporą uniwersalnością, komfortem dla zlecającego i stosunkowo niską ceną – zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnym transportem kurierskim. W niniejszym artykule zostaną pokrótce opisane kluczowe zalety omawianego rozwiązania.

Gwarancja pełnego bezpieczeństwa towaru

Transport paletowy odbywa się z wykorzystaniem standardowych palet typu euro, które są przystosowane do przewożenia na naczepach i rozładowywania za pomocą wózków widłowych. Dopuszczalne obciążenie wynosi w tym przypadku do 1 tony, dzięki czemu istnieje możliwość przesyłania wyjątkowo szerokiej gamy przedmiotów zróżnicowanych pod względem masy – m.in. sprzętów RTV i AGD, konstrukcji meblowych, urządzeń ogrodniczych, maszyn przemysłowych, materiałów budowlanych, artykułów biurowych, motocykli, quadów czy produktów sypkich znajdujących się w workach. Dodatkowo większość firm spedycyjnych oferuje wyjątkowo tanie przesyłki paletowe, co wynika z faktu, że na jednej palecie mieści się wiele towarów. Nie ma zatem konieczności płacenia za całą przestrzeń załadunkową – w przeciwieństwie do pojedynczej paczki kurierskiej. Kolejnym niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest szybkość. Dostawa odbywa się zawsze pod wskazany adres i jest realizowana według ścisłych procedur, przeważnie w ciągu maksymalnie kilku dni roboczych. Na koniec warto wspomnieć, że przesyłki paletowe są dokładnie zabezpieczane i objęte ubezpieczeniem, więc mamy pewność, że dotrą do adresata w nienaruszonym stanie, a w razie problemów uzyskamy odszkodowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobry sprzęt do domowego odsłuchu – kolumny podłogowe
Dobry sprzęt do domowego odsłuchu – kolumny podłogowe
Kolumny podłogowe to chętnie wybierany zestaw, który urozmaici domowy odsłuch oraz wzbogaci wrażenia audiowizualne w trakcie wieczornych seansów filmowych. Wybór […]
Ostatnie wpisy