Urządzenia, które posiadają służby ratunkowe

Urządzenia, które posiadają służby ratunkowe
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęt zaliczany do ratownictwa technicznego

Służby ratunkowe podczas prowadzenia akcji korzystają ze sprzętu technicznego, który przydaje się w różnych sytuacjach i znacząco ułatwia udzielanie pomocy. Przykładem takich urządzeń są np. specjalne noże do rozcinania pasów bezpieczeństwa znajdujących się w samochodzie. Przy ich użyciu możliwe jest szybkie uwolnienie osoby, która uległa wypadkowi drogowemu. Jeżeli pojazd wpadł do wody, konieczne może być użycie zbijaków do szyb samochodowych. Służby ratunkowe posiadają także rozpieracze oraz zestawy do wywarzania drzwi samochodowych, które sprawdzają się, gdy uczestnik wypadku został zakleszczony w aucie. Podczas akcji ratunkowych wykorzystywane są również rękawice techniczne. Nie tylko zapewniają pewny chwyt, ale dodatkowo skutecznie chronią dłonie ratownika przed przecięciem.

Urządzenia z zakresu ratownictwa medycznego

Służby ratunkowe korzystają także z urządzeń pozwalających na udzielenie pierwszej pomocy kwalifikowanej. Zazwyczaj tego rodzaju sprzęt umieszczony jest w specjalnej torbie. Znaleźć w niej można głównie różnego rodzaju materiały opatrunkowe, folię chroniącą ciało osoby poszkodowanej przed wychłodzeniem, czy też kołnierz ortopedyczny pozwalający na usztywnienie odcinku szyjnego kręgosłupa. Do urządzeń z zakresu ratownictwa medycznego, które posiadają służby ratunkowe, zaliczyć należy również przenośne defibrylatory, a także deski ortopedyczne przeznaczone do bezpiecznego transportu rannych. Na wyposażeniu ratowników znaleźć się mogą także alkotesty, dzięki którym osoba udzielająca pomocy może dowiedzieć się, czy ma do czynienia z poszkodowanym, który znajduje się pod wpływem alkoholu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto kupować produkty lokalne?
Dlaczego warto kupować produkty lokalne?
Kupowanie produktów od lokalnych dostawców, wytwarzanych w najbliższej okolicy często jest podawane jako klucz do sukcesu w rozwoju lokalnej gospodarki. […]
Ostatnie wpisy