Grafiki na papierze pęczniejącym – dlaczego niewidomi powinni w nie inwestować?

Grafiki na papierze pęczniejącym – dlaczego niewidomi powinni w nie inwestować?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby niewidome ze względu na swoją niepełnosprawność mają wiele trudności z normalnym funkcjonowaniem. W celu ułatwienia im życia stosuje się różnego rodzaju sposoby, które mają im w tym pomóc. Jednym z nich jest tworzenie grafik na papierze pęczniejącym. 

Czym jest papier pęczniejący i gdzie się go stosuje?

Papier pęczniejący pod wpływem wysokiej temperatury pęcznieje i pojawiają się na nim wyraźne wypukłości. Jego powierzchnia nagrzewa się równomiernie, ale dzięki zastosowaniu specjalnych tuszy można regulować wielkość i intensywność tych wypukłości. Po przygotowaniu projektu i wydrukowaniu go na tego rodzaju papierze jest on umieszczany w wygrzewarce. Dzięki temu po odpowiednim rozgrzaniu obrazka miejsca, na które naniesiony został kolorowy tusz stają się wypukłe. Im kolor ciemniejszy, tym wypukłość większa. W ten sposób tworzy się grafiki, które są w stanie odczytać osoby niewidome oraz niedowidzące. Takie ilustracje oraz obrazki wzbogacają książki oraz inne publikacje przeznaczone dla takich osób, dlatego warto jest się na nie zdecydować. Jedną z drukarni, która zajmuje się wykonywaniem grafik na papierze pęczniejącym można znaleźć pod adresem http://sklep.altix.pl/pl/grafiki-na-papierze-peczniejacym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Systemy ułatwiające pracę sklepom internetowym – co warto wprowadzić w swojej firmie?
Systemy ułatwiające pracę sklepom internetowym – co warto wprowadzić w swojej firmie?
Sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Klienci cenią sobie taką formę zakupów ze względu na wygodę oraz możliwość zaoszczędzenia […]
Ostatnie wpisy