W jaki sprzęt wyposażyć nową cukiernię?

W jaki sprzęt wyposażyć nową cukiernię?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób marzy o otwarciu własnej cukierni, ponieważ jest to doskonały pomysł na dochodowy biznes. Wynika to z faktu, że w naszym kraju popyt na pyszne desery oraz ciasta nie słabnie, a wręcz przeciwnie – z roku na rok wydaje się wzrastać. Aby jednak cukiernia odniosła sukces na rynku, konieczne jest jej wyposażenie w wysokiej jakości sprzęt. Niezbędny okaże się m.in. elektryczny smażalnik do pączków, który można kupić na https://ibis.net.pl/oferta/smazalniki-do-paczkow/.

Bez porządnego pieca nie warto zaczynać

Otwierając nową cukiernię, w pierwszej kolejności zaopatrzmy się w profesjonalny piec piekarniczo-cukierniczy, przeznaczony do wypieku wszelkiego rodzaju bułek, ciast i ciasteczek. Musi to być model, który zagwarantuje nam niezawodną i bezawaryjną pracę, a także równomierną obróbkę termiczną. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzają się piece z kilkoma komorami, regulacją mocy grzania, dodatkowymi płytami kamiennymi i precyzyjnym panelem sterowniczym. Oprócz tego nieodzownym elementem wyposażenia cukierni są szafy i witryny chłodnicze służące do przechowywania oraz eksponowania wypieków w optymalnej temperaturze. Warto wybierać te o konstrukcji modułowej, gdyż pozwala to na ich dowolne łączenie i idealne dopasowanie do rozmiarów lokalu.

Kolejną kategorię niezbędnych sprzętów stanowią ubijaczki planetarne ze sporej wielkości kotłem, bez których nie byłoby możliwe szybkie wyrabianie mas i kremów. Pozostałe zalecane urządzenia to m.in.: mieszarki do ciasta, maszyny do lodów (np. pasteryzatory), dzielarko-zaokrąglarki (do uzyskiwania pożądanych kształtów bułeczek i nie tylko), rogalikarki, wałkownice, smażalniki do pączków czy zmywarki tunelowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakich środków warto używać do mycia okien?
Jakich środków warto używać do mycia okien?
Mycie okien nie należy do skomplikowanych czynności, ale potrafi spędzić sen powiek, gdy okna po umyciu wciąż nie wyglądają dobrze. […]
Ostatnie wpisy