Popularne komputery do grafiki

Popularne komputery do grafiki
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jaki sprzęt dzisiaj byłby najodpowiedniejszy dla grafika?

Na wstępie warto zastanowić się, co jest niezbędnikiem, przy wyborze sprzętu dla grafika. Jako pierwszy punkt należy podać moc obliczeniową, która powinna być bardzo przyzwoita. Mowa tu o narzędziach obecnie popularnych wymienianych, jako profesjonalne. By wszystkie one działały jak należy, czyli szybko i płynnie, musimy wybrać odpowiedni komputer do grafiki.

Oferta rynkowa jest obecnie bardzo rozbudowana, pozwala to na szeroki wybór najodpowiedniejszych dla nas sprzętów. Maszynę można złożyć samodzielnie bądź nabyć gotowy zestaw.

Kluczowe podzespoły przy wyborze odpowiedniego sprzętu.

Wybierając samodzielne 'składanie’ komputera albo gotowy zestaw, na wstępie koniecznie trzeba przeanalizować, możliwości danych podzespołów.

Procesor – jest odpowiedzialny za obsługę wszystkich działań obliczeniowych, to od niego zależy sprawność wykonania czynności związanych z edycją grafiki i oczywiście konwersją plików. Grafikom polecane są przede wszystkim najmocniejsze procesory z rodziny Intel Kaby Lake i Coffee Lake. Zwłaszcza model i7-7700K.

Dysk twardy – on także ma znaczenie. Jest odpowiedzialny za sprawność i prędkość działania wielu zadań. Na przykład związanych z kompresją plików. Plus spełnia ważną funkcję, czyli to ile zdołamy zmieścić na nim plików.

Karta graficzna – ma wpływ na prace z grafiką z programami typu Photoshop, ale także na wyświetlanie obrazu w filmach.

Pamięć RAM – tutaj zasada jest prosta im więcej, tym lepiej. Od niej zależy, ile tymczasowo zapiszemy danych.

Jaka wydajność komputerów do grafiki jest najlepsza?

Komputer dla grafika wyposażony w czterordzeniowy lub ośmiordzeniowy procesor, specjalną kartę graficzną, 16 GB pamięci RAM, a także dyski HDD i SSD jest wystarczający dla każdego grafika. Dzięki takiej kombinacji otrzymujemy płynną, sprawną pracę sprzętu. Tutaj pojawia się kwestia ceny. Za taki zestaw przyjdzie zapłacić nam blisko 6 tysięcy złotych. Wiadomo, wszystko zależy od budżetu. Jednak dla tych, u których to cena jest kluczowa, (tak by była możliwie najniższa, jednak spełniająca wszystkie kryteria) równie są rozwiązania. Najprostszym przykładem jest wybór sprzętu poleasingowego. Czy to w częściach, czy w całości, jak na przykład w sklepie https://www.cebit.pl/serwery-poleasingowe. Wiadomo, że początkujący graficy, woleliby wydać mniej, za dobry sprzęt, na początku ważne jest, by takowy dostać. Nikt przecież nie chce zrazić się do pracy grafika, przez słaby, niewydajny, wolny sprzęt. Dlatego właśnie warto stawiać na jakość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polegają szkolenia w zakresie ISO?
Na czym polegają szkolenia w zakresie ISO?
Szkolenie ISO to forma szkolenia, która skupia się na rozwoju wewnętrznych systemów zarządzania jakością. Certyfikat ISO to system zarządzania jakością […]
Ostatnie wpisy