Jak przygotować się do odbycia skoku spadochronowego?

Jak przygotować się do odbycia skoku spadochronowego?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokonanie własnych lęków, przeżycie trudnych do porównania z czymkolwiek innym emocji, przekraczanie granic to kilka powodów, dla których ludzie decydują się na uprawianie sportów ekstremalnych takich jak skoki spadochronowe. Warto jednak przygotować się do tego niesamowitego wyzwania, szczególnie za pierwszym razem.

Pierwszy skok

Dla tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji uprawiać tego sportu lub robią to okazjonalnie, najlepszym rozwiązaniem będą tandemowe skoki spadochronowe Jelenia Góra to miasto, gdzie funkcjonują profesjonalne firmy, oferujące skoki z tandem pilotem. Z tej atrakcji może skorzystać prawie każdy, jeśli tylko nie cierpi na niektóre choroby takie jak epilepsja, choroby układu oddechowego i krążeniowego czy problemy z kręgosłupem. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, warto skontaktować się z lekarzem oraz instruktorem, który rozwieje obiekcje. Szkolenie dotyczące bezpieczeństwa odbędzie się przed samym skokiem, a o wszystko inne zadba instruktor. Nie ma więc konieczności specjalnego przygotowania się.

Dla zaawansowanych

Ci, którzy chcieliby uprawiać ten sport w bardziej profesjonalny sposób i skakać samodzielnie, będą musieli przejść specjalne szkolenie. Najpierw kursant w teorii dowiaduje się wszystkiego, co niezbędne, a później następuje część praktyczna. Obejmuje ona zarówno ćwiczenia na ziemi, gdzie trzeba nauczyć się, chociażby samodzielnego zakładania spadochronu, jak i te na wysokość. Tam wraz z instruktorami wykonuje się pierwsze samodzielne loty na spadochronie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety korzystania z palet podczas transportu towarów
Zalety korzystania z palet podczas transportu towarów
Paleta to nieskomplikowana, płaska konstrukcja platformowa wykonana zazwyczaj z naturalnego drewna bądź tworzywa sztucznego. Przeznaczona jest przede wszystkim do przenoszenia […]
Ostatnie wpisy