Padaczka u dziecka – przyczyny, objawy i leczenie

Padaczka u dziecka – przyczyny, objawy i leczenie
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Padaczka u dzieci jest to choroba mózgu, która wbrew pozorom nie zawsze objawia się drgawkami. Jakie są przyczyny tej choroby i jak z nią walczyć ?

Skąd się bierze padaczką u dzieci?

Padaczka u dzieci, inaczej epilepsja jest skutkiem powstawania zaburzeń w czynnościach mózgu spowodowanych mocniejszymi niż zwykle i gwałtownymi wyładowaniami elektrycznymi w komórkach nerwowych. Należy pamiętać, że odpowiednio wcześniej zdiagnozowany i leczony stan padaczkowy u dziecka nie ma wpływu na jego inteligencje. Nie ma jednej przyczyny epilepsji u dzieci, do najczęściej wymienianych należą:

– czynniki genetyczne,

– komplikacje w czasie porodu,

– zaburzenia rozwoju płodu,

– uraz głowy dziecka lub np. zapalenie opon mózgowych.

Objawy padaczki u dzieci

Pierwsze objawy padaczki można zaobserwować przed ukończeniem przez dziecko drugiego roku życia. Wbrew pozorom nie zawsze są to drgawki, mogą to być między innymi:

– brak reakcji dziecka na bodźce zewnętrzne,

– powtarzające się drżenia jednej kończyny, a nawet jednego palca,

–  napady toniczno-kloniczne,

–  przyspieszenie czynności serca, ślinotok, nadmierna potliwość,

– omdlenia.

Jak walczyć z epilepsją u dzieci?

Leczenie padaczki u dzieci musi być poprzedzone badaniami jak np. EEG przeprowadzonymi przez neurologa. Jeśli potwierdzą padaczkę, lekarz musi ustalić najlepszą metodę leczenia dziecka. W przypadkach podejrzenia epilepsji powinno się korzystać z usług wysokiej klasy specjalistów jak na stronie:  https://familymedica.waw.pl/specjalisci/neurolog-warszawa/. Najczęściej stosuje się leki zapobiegające napadom padaczkowym, a w cięższych przypadkach korzysta się inwazyjnej metody elektrycznego drażnienia nerwu błędnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Formalności związane z kursem na prawo jazdy
Formalności związane z kursem na prawo jazdy
Prawo jazdy jest niezwykle przydatnym dokumentem w naszym życiu. Dzięki niemu możemy z łatwością przemieszczać się autem z punktu A […]
Ostatnie wpisy