Implant zęba – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Implant zęba – wszystko, co powinieneś wiedzieć
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie wiele osób ma problemy z uzębieniem. Brak odpowiedniej higieny czy różnego rodzaju zaniedbania w leczeniu mogą sprzyjać rozwojowi chorób. Niekiedy w ich wyniku dochodzi do utraty zęba. W tej sytuacji skutecznym rozwiązaniem są implanty.

Odtworzyć naturę

Implanty w większości wytworzone są z tytanu. Głównym ich zadaniem jest zastąpienie naturalnego korzenia zęba oraz przeniesienie siły żucia na kość szczęki. W ten sposób nie dochodzi do przeciążeń, jakie mogą się zdarzać w przypadku niepełnego uzębienia. Proces zakładania implantu zaczyna się od konsultacji z lekarzem. Podczas niej specjalista sprawdza ogólny stan zdrowia jamy ustnej poprzez badanie, jakim jest RTG pantomograficzne. Zabieg wstawiania jest całkowicie bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go z użyciem znieczulenia miejscowego. Po upływie około 2 tygodni należy udać się na wizytę kontrolną. Następnym etapem będzie odbudowa korony zęba, które ma miejsce przeważnie od 2 miesiąca do pół roku po wykonaniu implantacji. Żeby jednak wstawienie sztucznego korzenia zęba było możliwe, należy zdecydować się na leczenie stosunkowo szybko po nastąpieniu ubytku w uzębieniu. Z czasem bowiem w jamie ustnej dochodzi do zaniku kości, co uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu. Dlatego, jeśli mamy problem z brakującymi zębami, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do odpowiedniego gabinetu stomatologicznego takiego jak np. https://ladentica.pl/implanty-zebow-2/. Dzięki temu zwiększymy swój komfort, ale przede wszystkim unikniemy przykrych konsekwencji.     

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pompy do klimatyzatora – co warto wiedzieć?
Pompy do klimatyzatora – co warto wiedzieć?
Urządzenia klimatyzacyjne spełniają ważną funkcję w naszych domach. Dzięki nim mamy możliwość zagwarantować sobie pełen komfort termiczny. Żeby jednak sprzęt […]
Ostatnie wpisy