Łóżko rehabilitacyjne – jakie cechy posiada?

Łóżko rehabilitacyjne – jakie cechy posiada?
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łóżko rehabilitacyjne to specjalny rodzaj łóżka, które jest używane dla pacjentów, którzy mają poważne urazy lub choroby i muszą odzyskać zdrowie.

Łóżka rehabilitacyjne zostały zaprojektowane w celu zapewnienia bezpiecznego i komfortowego środowiska dla pacjentów, którzy doznali udaru lub innego urazu. Do głównych cech łóżek rehabilitacyjnych należą:

Regulowana wysokość

Łóżka rehabilitacyjne można regulować na kilka sposobów. Po pierwsze, podnoszą się, co pozwala na korzystanie z nich przez osoby w każdym wieku. Po drugie, można je podnieść lub obniżyć, aby ułatwić wchodzenie i wychodzenie z nich. Po trzecie, można je przechylać na boki lub do przodu, aby pacjenci mogli nauczyć się poruszać w pozycji leżącej.

Materac przeciwodleżynowy

Materac posiada specjalne komory powietrzne, które zapewniają wsparcie, a jednocześnie pozwalają odczuć ulgę w ucisku, jaką daje leżenie na miękkiej powierzchni. Pomaga to zapobiegać tworzeniu się skrzepów krwi w nogach, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne, jeśli nie są szybko leczone. Odciążenie zmniejsza również ból i sztywność po operacji lub urazie, umożliwiając przepływ krwi przez ciało łatwiej niż w przypadku siedzenia lub stania bez ruchu przez dłuższy czas.

Regulowane oparcie

Oparcie umożliwia również regulację pozycji górnej części ciała, tak aby była ona dla Ciebie wygodniejsza, niezależnie od tego, czy siedzisz prosto, czy też pochylasz się do przodu z głową opartą na klatce piersiowej w ramach ćwiczeń fizykoterapeutycznych.

Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu, to łóżko ortopedyczne wypożyczalnia Warszawa, to miasto gdzie jest to łatwo dostępne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Masaż leczniczy i jego zalety
Masaż leczniczy i jego zalety
Masaż jest to forma leczenia bólu i stanów zapalnych, które polegają na stosowaniu technik masażu.  Poprzez niego dokonuje się rozciąganie […]
Ostatnie wpisy