Jak zrobić domową nalewkę?

Jak zrobić domową nalewkę?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu amatorów wieczorów w towarzystwie z procentami w tle przynajmniej raz pomyślało: „Jak zrobić domową nalewkę”? Nic nie imponuje bowiem wśród znajomych bardziej niż własnoręcznie przygotowane potrawy lub napoje. Wytworzenie własnej nalewki nie należy do najbardziej skomplikowanych czynności na świecie. Wymaga jednak sporo cierpliwości i przygotowania odpowiedniego oprzyrządowania.

Butelki do nalewek

Mity o tym, że nalewkę możemy tworzyć w każdym opakowaniu, od razu należy wyrzucić do kosza. Naczynie, w którym własna nalewka będzie nabierała mocy, a później przechowywana, musi być szklane. Jeśli amator tworzenia własnych napojów alkoholowych dysponuje słojami czy gąsiorami, to na początek okażą się odpowiednie. Specjalnie przygotowane butelki do nalewki możemy za to znaleźć niemal w każdym markecie i warto się w kilka zaopatrzyć.

Sprężynki miedziane

Na pierwszy rzut oka to wygląda niepoważnie – chcę zrobić alkohol, a znajdzie się w nim miedź? Otóż nie! Chodzi o to, że miedziane sprężynki pozwalają na wyłapywanie niekorzystnych dla zdrowia związków siarki, wytrącających się w procesie fermentacji własnego alkoholu. Należy więc wyposażyć się w odpowiednią ilość, by móc później wznosić toast „Na zdrowie!”.

Filtracja

Pierwsze dwa miesiące tworzenia własnej nalewki zajmuje macerowanie owoców i leżakowanie. Po tym czasie w naczyniu wytworzy się osad, a całość okaże się dość mętna. Należy więc przelać całość przez sito o grubszych oczkach oraz filtr do kawy, by otrzymać klarowną ciecz. Następnie odstawiamy ją z powrotem.

Ile trwa zrobienie własnej nalewki?

No cóż… należy uzbroić się w cierpliwość. Jak wspomniano wcześniej – dwa pierwsze miesiące to spokojna praca owoców. To jeszcze nie koniec. W zależności od owoców i oczekiwanej intensywności, należy włożyć butelki z nalewkami do suchego i ciemnego miejsca (na przykład barku) na okres od 30 dni do pół roku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Konstruowanie mebli drewnianych – w co należy się zaopatrzyć?
Konstruowanie mebli drewnianych – w co należy się zaopatrzyć?
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że skonstruowanie szafki komody, czy też stolika to banał. Rzeczywistość jest jednak trochę […]
Ostatnie wpisy