Jak się przygotować do trekkingu?

Jak się przygotować do trekkingu?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyprawa trekkingowa to zazwyczaj wielodniowy wypad w góry, który wymaga skrupulatnego zaplanowania. Często w trakcie takich wycieczek pokonuje się dziesiątki kilometrów. Warto być więc gotowym na wszelkie niedogodności i różne warunki pogodowe.

Trasa

Pierwszym krokiem jest ustalenie trasy, a co się z tym wiąże pory roku, ilości kilometrów i miejsca, w którym będziemy wędrować. Oczywistym jest, że ma to ogromny wpływ na dalsze decyzje, gdyż zupełnie innych warunków możemy spodziewać się wędrując latem przez Karpaty, a siedząc zimą za kołem podbiegunowym.

Zaopatrzenie

Należy zawsze mieć przy sobie mapę i kompas oraz GPS z zapasowymi bateriami. Warto zaopatrzyć się także w krem z filtrem przeciwsłonecznym i okulary z filtrem. Dodatkowo, bardzo ważnym aspektem jest posiadanie noża i latarki, które są wyposażeniem niezbędnym dla każdego wędrowca. Warto mieć także źródło ognia w postaci zapalniczki lub zapałek. Nie można zapominać również o apteczce.

Ubiór

Najważniejszym elementem o który musimy zadbać są buty. Na trudniejsze trasy konieczne będą buty do trekkingu, na te łatwe wystarczą zwykłe buty do sportu. Koniecznie powinniśmy posiadać przy sobie kurtkę przeciwdeszczową i czapkę, na wypadek radykalnej zmiany warunków na trasie.

Jedzenie

Należy przyjrzeć się trasie. Jeśli przebiega ona w okolicach terenów zurbanizowanych to nie ma sensu zabierać ze sobą jedzenia na dłużej niż dzień. Co innego jednak, gdy będziemy przedzierać się przez góry i lasy z dala od miejsc zamieszkanych. Wtedy musimy zaopatrzyć się na dłużej. Jeśli chodzi o wodę, powinniśmy mieć przy sobie zapasy na co najmniej 2 dni.

Nocleg

Namiot i śpiwór oraz karimata to podstawa. Jeśli wolimy spać w schroniskach, możemy zrezygnować z tego pierwszego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować dziecko do pójścia do szkoły?
Jak przygotować dziecko do pójścia do szkoły?
Pójście do szkoły jest ważnym, fascynującym, a zarazem stresującym wydarzeniem w życiu dziecka. Pierwsze szkolne doświadczenia warunkują późniejsze lata kształcenia. […]
Ostatnie wpisy