Czy plecaki z upcyklingu są tak samo trwałe jak tradycyjne?

Niewątpliwie coraz więcej osób zwraca uwagę na to, by ich ubrania były ekologiczne. Co to jednak oznacza w praktyce? Jakie korzyści dla planety przynosi plecak z odzysku? Produkt powstaje zwykle z materiałów, które zostały wcześniej zużyte i z tego powodu stały się odpadem w normalnym procesie produkcji. Dzieje się tak przede wszystkim z butelkami PET, ale też dętkami rowerowymi, czy plakatami reklamowymi. Otaczają nas śmieci, które można jednak przetworzyć. Doskonałym tego przykładem jest właśnie plecak z banerów, którego produkcja daje realne korzyści środowisku.

Wspomniane billboardy zamiast trafić na wysypisko mogą przydać się do produkcji nowoczesnej torby. Dzięki temu nie jest też konieczne wyprodukowanie nowego tworzywa sztucznego, które w większości firm zajmujących się fast fashion służy do tworzenia odzieży. Pomimo wielu zalet, niektóre osoby zastanawiają się jednak nad trwałością takich produktów.

Nie ma powodów do obaw

Proces produkcji odzieży upcyklingowej pozwala na przetwarzanie zużytych materiałów w taki sposób, by powstał z nich ekologiczny produkt o dobrych paremetrach. Plecaki są wtedy trwałe, funkcjonalne i modne. Często również nieprzemakalne. Wszystko za sprawą właściwego przetwarzania pierwotnego materiału, który po zmieleniu, zostaje przekształcony w tworzywo o doskonałych właściwościach dla celów przemysłowych. Niczym nie odbiega jakością od klasycznych plecaków, a dodatkowo wyróżnia się oryginalną stylistyką. Często możemy kupić już pojedyncze sztuki takiego produktu na własny użytek.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − dwa =