Czym są pasty bhp?

Czym są pasty bhp?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmorą fizycznych pracowników przemysłu ciężkiego są zabrudzone dłonie. Bardzo często zdarza się, że mechaniczne zanieczyszczenia są trudne do usunięcia za pomocą tradycyjnych mydeł i detergentów. Właśnie w takich przypadkach sprawdzają się pasty BHP. Podpowiadamy do czego służą i jakie są ich rodzaje.

Mocno zabrudzone dłonie są to problem, z którym mierzy się większość pracowników przemysłu ciężkiego. Takich zabrudzeń nie da się usunąć za pomocą zwykłego mydła i papieru toaletowego. Właśnie dlatego elementem podstawowego ekwipunku, w jaki powinien wyposażyć ich pracodawca jest pasta BHP.  Pod tym terminem kryją się środki czyszczące wyprodukowane w formie pasty, które służą do usuwania mocnych zabrudzeń powstałych z takich substancji jak farba, smoła czy smar. Chociaż nazywana jest pastą BHP, stosuje się ją także w rolnictwie i różnego rodzaju rzemiośle. 

Jakie są rodzaje past BHP?

W zależności od przeznaczenia stosuje się różne rodzaje past BHP. W przypadku lekkich zabrudzeń powstałych w wyniku kontaktu z tłustą substancją najczęściej stosuje się pasty mydlane. Do cięższych zabrudzeń najlepiej wybrać pastę detergentową. Natomiast takie substancje jak smoła, wymagają użycia pasty ściernej z dodatkiem piasku lub trocin. Z poszczególnymi rodzajami past można zapoznać się na stronach internetowych takich jak: https://www.higiena.net.pl/pasty-bhp-w-przemysle,2,13934. Dla skuteczności ich działania istotne jest to, aby dobrać rodzaj pasty do formy napotykanych podczas pracy zanieczyszczeń. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poprawić komfort życia w domu podczas upalnych dni?
Jak poprawić komfort życia w domu podczas upalnych dni?
Podczas letnich upałów wiele osób przeżywa dosłowne katusze. Gdy temperatura wzrasta, wszyscy pragniemy ukojenia, by doznać ulgi od wyczerpującego gorąca. […]
Ostatnie wpisy