Badanie wzroku – z jakich badań się składa?

Badanie wzroku – z jakich badań się składa?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kompleksowe badanie oczu przeprowadza się w celu sprawdzenia stanu zdrowia oczu i wykrycia wszelkich nieprawidłowości lub chorób. Może być również przydatne w wykrywaniu potencjalnych problemów, które mogą wymagać leczenia lub monitorowania.

Kompleksowe badanie oczu obejmuje:

Badanie ostrości wzroku 

Jest to wykres, który przedstawia rzędy liter, liczb lub symboli w różnych rozmiarach. Optometrysta poprosi Cię o odczytanie ich z określonej odległości, zwykle 6 metrów. W przypadku słabego wzroku może być konieczne założenie okularów.

Sprawdzanie ciśnienia w oku 

Do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego (IOP) używamy specjalnego przyrządu zwanego tonometrem. IOP to ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. Wysokie ciśnienie wewnątrz gałki ocznej może być spowodowane jaskrą lub innymi chorobami, które uszkadzają nerw wzrokowy lub powodują gromadzenie się płynu w przedniej części oka – tzw. zapalenie błony naczyniowej.

Refrakcja 

Optometrysta użyje urządzenia zwanego autorefraktorem, aby zmierzyć Twoją zdolność do skupiania światła przy użyciu Twojej naturalnej soczewki i rogówki. Następnie dostosuje soczewkę przed Twoim okiem, aż będzie można skupić się na obiekcie wyraźnie, bez zmiany jego pozycji lub kształtu. Pomiar ten nazywany jest błędem refrakcji i określa, jakiego rodzaju soczewek potrzebujesz, aby uzyskać wyraźne widzenie.

Badanie pola widzenia – badanie widzenia peryferyjnego 

Niektóre części naszego pola widzenia są lepsze od innych – używamy ich codziennie podczas prowadzenia samochodu lub bezpiecznego przechodzenia przez ulice i zmieniają się one z czasem w zależności od tego, jak zdrowe stają się lub nie stają nasze oczy! 

Jeśli chcesz poznać szczegóły odnośnie badań, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://blochoptyk.pl/nasze-salony/avenida.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne programy graficzne?
Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne programy graficzne?
Wirtualna rzeczywistość i powiązany z nią sektor kreatywny od wielu już lat kształtują naszą rzeczywistość. Profesjonalne programy graficzne to podstawa […]
Ostatnie wpisy