Wypadek w miejscu pracy – w jakich przypadkach należy nam się odszkodowanie?

Wypadek w miejscu pracy – w jakich przypadkach należy nam się odszkodowanie?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego dnia, miliony osób w całej Polsce podejmują się wykonywania pracy zarobkowej. Są to bardzo różne zajęcia – jedne wymagają sprawności intelektualnej, drugie fizycznej, często także obu z nich. Z wykonywaniem obowiązków zawodowych zawsze wiąże się ryzyko wypadku przy pracy. Nawet pozornie najnudniejsza na świecie praca biurowa, może nieść za sobą zagrożenie urazem, np. przy przemieszczaniu się.

Jakie zdarzenia rodzą odpowiedzialność odszkodowawczą?

Przede wszystkim o odszkodowanie możemy ubiega się wtedy, gdy doszło do urazu podczas i w związku z wykonywaną pracą. Zwrócić należy w tym miejscu uwagę, że także wypadki w drodze do lub z pracy, o ile odbywała się ona najoptymalniejszą trasą, kwalifikują się do objęcia ich pojęciem wypadku przy pracy. Istotną kwestią jest także ustalenie przyczyny zdarzenia – jeśli doszło do niego ze względu na czynnik zewnętrzny. np. nagły poryw wiatru, nieprzewidywalne załamanie pogody, to pozwala to na zakwalifikowanie zdarzenia jako wypadku przy pracy. Odszkodowania można przy tym dochodzić z kilku źródeł, np. OC pracodawcy, NNW pracownika czy też z ubezpieczeń społecznych.

Skorzystanie z pomocy specjalisty przy dochodzeniu odszkodowania za wypadek przy pracy, jest bardzo dobrą opcją dla osób, które na co dzień nie zajmują się kwestiami związanymi z prawem. Warto zapoznać się z ofertą profesjonalnych podmiotów, np. pod adresem https://departamentodszkodowan.pl/uslugi/szkody-osobowe-uszkodzenia-ciala/wypadki-przy-pracy/. Pamiętać bowiem należy, że dochodzenie odszkodowania może być trudne ze względu na konieczność ustalenia całego szeregu okoliczności zdarzenia. Nie warto wobec tego ryzykować i prowadzić wszystkich działań na własną rękę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób probiotyki pomagają w utrzymaniu zdrowia organizmu?
W jaki sposób probiotyki pomagają w utrzymaniu zdrowia organizmu?
Choć bakterie zwykle kojarzą się negatywnie, tak naprawdę nie zawsze są szkodliwe. Dzielą się bowiem na te mające pozytywny wpływ […]
Ostatnie wpisy