Co zrobić z pojazdem niezdolnym do dalszego użytku?

Co zrobić z pojazdem niezdolnym do dalszego użytku?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pozbycie się auta zwykle kojarzy się z jego sprzedażą. Pojazd jednak zupełnie niezdolny do użytku oraz naprawy należy zezłomować i na tej podstawie dopełnić reszty formalność w wydziale komunikacji, oraz w Towarzystwie ubezpieczeniowym. Z pozoru proste procedury mogą sprawić nie lada problemów, a niewłaściwy proces kasacji może wiązać się z sankcjami pieniężnymi. 

Auto kasacja- jak to wygląda w praktyce

Złomowaniem aut w Inowrocławiu zajmuje się niejedna profesjonalna firma z wieloletnim doświadczeniem. Właśnie z takim podejściem powinniśmy myśleć o kasacji auta. Firma oferująca tego typu usługi powinna mieć specjalne pozwolenie, podać jego numer, który można sprawdzić. Po złomowaniu auta musimy otrzymać zaświadczenie o zezłomowaniu. Jest to dokument, który pozwala na wyrejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, z kompletem dokumentów jak: zaświadczenie o złomowaniu oraz wyrejestrowaniu należy zgłosić się do ubezpieczyciela w celu rezygnacji z polisy OC. To właśnie w tym miejscu jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty w przypadku niedopełnienia formalności. 

Złomowanie pojazdu na profesjonalnie

Oprócz formalnych usług złomowania pojazdu firmy oferują dodatkowe przywileje klientom jak zabranie auta z dowolnego miejsca. Należy pamiętać, że pojazd niesprawny i bez aktualnego przeglądu nie może samodzielnie poruszać się po drodze! Złomowanie samochodu nie wiąże się z kosztami. Pojazd ze względu na stan techniczny jest wyceniany indywidualnie, a oddający dostaje za niego zapłatę. Warto zapoznać się również z pozytywnymi komentarzami innych klientów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega cyfrowy druk książek?
Na czym polega cyfrowy druk książek?
Zmiana na rynku poligraficznym Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, kiedy chciało się wydać książkę, trzeba było przygotować specjalną formę drukarską służącą […]
Ostatnie wpisy