Co zrobić z pojazdem niezdolnym do dalszego użytku?

Co zrobić z pojazdem niezdolnym do dalszego użytku?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pozbycie się auta zwykle kojarzy się z jego sprzedażą. Pojazd jednak zupełnie niezdolny do użytku oraz naprawy należy zezłomować i na tej podstawie dopełnić reszty formalność w wydziale komunikacji, oraz w Towarzystwie ubezpieczeniowym. Z pozoru proste procedury mogą sprawić nie lada problemów, a niewłaściwy proces kasacji może wiązać się z sankcjami pieniężnymi. 

Auto kasacja- jak to wygląda w praktyce

Złomowaniem aut w Inowrocławiu zajmuje się niejedna profesjonalna firma z wieloletnim doświadczeniem. Właśnie z takim podejściem powinniśmy myśleć o kasacji auta. Firma oferująca tego typu usługi powinna mieć specjalne pozwolenie, podać jego numer, który można sprawdzić. Po złomowaniu auta musimy otrzymać zaświadczenie o zezłomowaniu. Jest to dokument, który pozwala na wyrejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, z kompletem dokumentów jak: zaświadczenie o złomowaniu oraz wyrejestrowaniu należy zgłosić się do ubezpieczyciela w celu rezygnacji z polisy OC. To właśnie w tym miejscu jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty w przypadku niedopełnienia formalności. 

Złomowanie pojazdu na profesjonalnie

Oprócz formalnych usług złomowania pojazdu firmy oferują dodatkowe przywileje klientom jak zabranie auta z dowolnego miejsca. Należy pamiętać, że pojazd niesprawny i bez aktualnego przeglądu nie może samodzielnie poruszać się po drodze! Złomowanie samochodu nie wiąże się z kosztami. Pojazd ze względu na stan techniczny jest wyceniany indywidualnie, a oddający dostaje za niego zapłatę. Warto zapoznać się również z pozytywnymi komentarzami innych klientów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ostrzałka, czyli sposób na idealnie ostry nóż
Ostrzałka, czyli sposób na idealnie ostry nóż
Praca w kuchni wymaga posiadania wielu akcesoriów. Oczywiście niezbędne są garnki oraz talerze i sztućce. Poza tym na wyposażeniu każdego […]
Ostatnie wpisy