Zabiegi dentystyczne, które pozwolą na zachowanie lepszej higieny jamy ustnej

Zabiegi dentystyczne, które pozwolą na zachowanie lepszej higieny jamy ustnej
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Higiena jamy ustnej jest ważną częścią utrzymania dobrego zdrowia i jest to coś, co powinieneś robić każdego dnia. Możesz myć zęby i używać nici dentystycznej, ale czasami potrzebujesz czegoś więcej, aby utrzymać dobrą higienę jamy ustnej.

Oto pięć zabiegów stomatologicznych, które pomogą Ci utrzymać lepszą higienę jamy ustnej.

Czyszczenie zębów

Czyszczenia stomatologiczne są niezbędne dla utrzymania zdrowych dziąseł i zębów. Usuwają one płytkę nazębną nagromadzoną na zębach i w dziąsłach, która nieleczona może powodować chorobę dziąseł. Regularne czyszczenie zębów może pomóc w zapobieganiu temu zjawisku poprzez usuwanie płytki nazębnej, zanim będzie miała szansę stwardnieć w kamień lub zabarwić zęby na żółto.

Czyszczenie/wybielanie zębów

Jeśli masz przebarwione zęby lub po prostu chcesz mieć bielsze zęby, to czyszczenie zębów może być dla Ciebie odpowiednie. Często wykonuje się je w tym samym czasie co czyszczenie zębów, dzięki czemu obie procedury można wykonać podczas jednej wizyty. W rzeczywistości wiele firm ubezpieczeniowych pokrywa obie procedury razem w ramach swoich planów pokrycia.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów to skuteczny sposób na usunięcie kamienia i płytki nazębnej z zębów. Jest to nieinwazyjna metoda czyszczenia zębów, która nie wymaga znieczulenia ani żadnego dyskomfortu. Zabieg wykonuje się za pomocą wysokociśnieniowego rozpylacza, który rozpyla na powierzchni zębów wodę zmieszaną z proszkiem do pieczenia. Pomaga to poluzować płytkę nazębną, kamień i inne zanieczyszczenia, które następnie usuwane są poprzez szczotkowanie zębów wykałaczkami. Piaskowanie zębów jest dość prostym zabiegiem, który można wykonać w domu, ale aby przyniósł dobre rezultaty, musi być wykonany prawidłowo. Jeżeli więc jesteś zdecydowany na taki zabieg jak piaskowanie zębów Poznań dysponuje licznymi punktami stomatologicznymi, które mają taką w swojej ofercie.

Wypełnienia i kanały korzeniowe

Gdy w jamie ustnej tworzą się ubytki, mogą one powodować ból, a nawet uszkodzić ząb, jeśli pozostaną nieleczone wystarczająco długo. Wypełnienia są używane do naprawy tych ubytków poprzez wypełnienie ich materiałami takimi jak złoto lub amalgamat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
ABC zabezpieczenia  i pakowania przesyłki
ABC zabezpieczenia i pakowania przesyłki
Odpowiednie zabezpieczenie paczek w transporcie to ważna kwestia zarówno dla sklepów stacjonarnych, jak i w sprzedaży online. Trzeba zastosować takie […]
Ostatnie wpisy