Odzież dla lekarzy – kolor odzieży i jej znaczenie

Odzież dla lekarzy – kolor odzieży i jej znaczenie
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fartuch na ciele lekarza czy pielęgniarki ma przede wszystkim za zadanie chronić przed bakteriami i substancjami chemicznymi, na których działanie są narażeni przebywając w szpitalu. Ubranie ochronne zapobiega także przenoszeniu bakterii z placówek medycznych na zewnątrz i na pacjentów. Wbrew powszechnej opinii odzież personelu medycznego wcale nie musi być biała. I choć z całą pewnością odzież medyczna męska różni się od damskiej kolorem, to większe znaczenie niż kwestie bezpieczeństwa ma tutaj moda.

Jak z katalogu

Przepisy nie regulują kwestii kolorów. Zielony i granatowy kolor należy zwykle jednak do lekarzy zabiegowych, którzy pracują na oddziałach chirurgicznych, natomiast w oddziałach kardiologicznych przeważa czerwony, który przynależy także do ratowników medycznych oraz lekarzy zatrudnionych w pogotowiu ratunkowym lub w izbie przyjęć. W związku z tym producenci odzieży medycznej proponują bogatą gamę kolorów: od fuksji, turkusu, aż po klasyczną biel. Oferty różnią się nie tylko kolorami, ale także dodatkami czy fasonami. Dzięki temu lekarze, jak i pielęgniarki obu płci mogą czuć się nie tylko bezpiecznie i komfortowo, ale również modnie, co wpływa także na ich lepsze samopoczucie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie wstawić fotele a gdzie krzesła?
Gdzie wstawić fotele a gdzie krzesła?
Przeróżne krzesła oraz fotele są podstawowymi elementami wyposażenia każdego domu czy mieszkania. To meble nie tylko użytkowe, lecz także dekoracyjne. […]
Ostatnie wpisy