Odzież dla lekarzy – kolor odzieży i jej znaczenie

Odzież dla lekarzy – kolor odzieży i jej znaczenie
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fartuch na ciele lekarza czy pielęgniarki ma przede wszystkim za zadanie chronić przed bakteriami i substancjami chemicznymi, na których działanie są narażeni przebywając w szpitalu. Ubranie ochronne zapobiega także przenoszeniu bakterii z placówek medycznych na zewnątrz i na pacjentów. Wbrew powszechnej opinii odzież personelu medycznego wcale nie musi być biała. I choć z całą pewnością odzież medyczna męska różni się od damskiej kolorem, to większe znaczenie niż kwestie bezpieczeństwa ma tutaj moda.

Jak z katalogu

Przepisy nie regulują kwestii kolorów. Zielony i granatowy kolor należy zwykle jednak do lekarzy zabiegowych, którzy pracują na oddziałach chirurgicznych, natomiast w oddziałach kardiologicznych przeważa czerwony, który przynależy także do ratowników medycznych oraz lekarzy zatrudnionych w pogotowiu ratunkowym lub w izbie przyjęć. W związku z tym producenci odzieży medycznej proponują bogatą gamę kolorów: od fuksji, turkusu, aż po klasyczną biel. Oferty różnią się nie tylko kolorami, ale także dodatkami czy fasonami. Dzięki temu lekarze, jak i pielęgniarki obu płci mogą czuć się nie tylko bezpiecznie i komfortowo, ale również modnie, co wpływa także na ich lepsze samopoczucie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką pościel wybrać dla naszej pociechy?
Jaką pościel wybrać dla naszej pociechy?
Pościel dla niemowlaka stanowi podstawowy element każdej dziecięcej wyprawki. Pierwsze rozglądanie się za właściwym produktem, rozpoczyna się na długo przed […]
Ostatnie wpisy