Wynajem prywatnego samolotu- koszta

Wynajem prywatnego samolotu- koszta
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie prywatnego samolotu to marzenie wielu podróżujących. Nie trzeba jednak być posiadaczem własnej maszyny, aby komfortowo przemieścić się z punktu A do punktu B. Doskonałym sposobem na to jest czarter samolotów. Czym jest ? Jakie są koszta ? Od czego zależą ? O tym wszystkim poniżej.

Ile kosztuje wynajem samolotu ?

Wynajem samolotu to nieco większe koszty niż bilet lotniczy. Jego ceny rozpoczynają się od kilku tysięcy, a w zależności i długości lotu cena może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Przykładowa i orientacyjna cena przelotu z Warszawy do Paryża samolotem 4 miejscowym to ok. 20 000 zł. Na trasach krajowych np. Kraków — Gdańsk cena wynosi ok. 8 tys. – 10 tys. zł. Samoloty z większą ilością miejsc są bardziej opłacalne w przeliczeniu na jedno miejsce. W niektórych firmach płacimy za godzinę lotu w innych za np. całodniową dyspozycję samolotu, co również wpływa na ostateczne koszty.

Co wpływa na cenę ?

Na finalną cenę wpływa kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. Pierwszą z nich jest firma, w jakiej dokonujemy czarteru. Mają one podobne cenniki, ale promocje czy korzystniejsze oferty są częstym zjawiskiem. Kolejną rzeczą, która decyduje o cenie — jest typ i wielkość samolotu. Im maszyna jest wyższej klasy — tym jest droższa. Tańsze są modele śmigłowe a droższe odrzutowce. Zasada ta znajduje też zastosowanie przy wyborze wielkości. Im więcej mniej w środku tym samolot droższy. Finalnie jednak cena za jedno miejsce może być tańsza niż w przypadku mniejszych konstrukcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jakie typy rozróżnić można żarówki?
Na jakie typy rozróżnić można żarówki?
Żarówki to najczęściej wybierane źródło oświetlenia. Wyróżnia się produkty energooszczędne, klasyczne oraz dekoracyjne. Energooszczędne żarówki w swojej budowie posiadają diody […]
Ostatnie wpisy