Stroik ze sztucznych kwiatów – jak go wykonać?

Stroik ze sztucznych kwiatów – jak go wykonać?
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się jak stworzyć stroik ze sztucznych kwiatów? Wystarczy dokonać parę niezbędnych zakupów, aby zacząć z przyjemnością tworzyć piękne i niepowtarzalne kompozycje kwiatowe.

Jak własnoręcznie wykonać stroik ze sztucznych kwiatów?

Hurtownia kwiatów to pierwsze miejsce gdzie należy się udać, szykując się do własnoręcznego wykonania stroika. Można zakupy zrobić stacjonarnie lub internetowo, przy czym biorąc pod uwagę tą drugą wersję warto pamiętać, że najczęściej w takich sklepach występuje pewne minimum zakupowe. Warto z niego skorzystać, aby nie przepłacać za wysyłkę. Kwota 250- 300 zł może wydawać się ogromna, ale kiedy zaczniemy przeglądać propozycje, okaże się że wcale nie jest to kwota nieosiągalna. Mając interesujące nas kwiaty, pamiętajmy o zielonych gałęziach. Kupmy ich w miarę możliwości jak najwięcej, bo to one będą podstawą do formowania kształtu bukietowego. Każda hurtownia kwiatów sztucznych w swoim asortymencie proponuje również gałązki imitujące igliwie. One również będą nam potrzebne w dużej ilości. Warto dobrać również małe listki, bo łatwo się je formuje, a to na początku przygody ze stroikami ułatwi nam pracę.

Co kupić oprócz kwiatów i liści?

Lista niezbędnych rzeczy do stworzenia stroiku ze sztucznych kwiatów:

– 25 kg cementu lub gipsu (ten pierwszy polecany raczej do aranżacji w budynku, bo pod wpływem wilgoci może wypuszczać białą barwę), 

– szpatułka, szpachelka lub mała łopatka ogrodnicza,

– wiaderko,

– gąbka florystyczna (zielona lub szara),

– doniczki, koszyki, miseczki z pełnym dnem.

Krok po kroku jak stworzyć stroik

Do wiaderka dodajemy gips i wodę, powoli mieszając. Konsystencja ma być ciut gęstsza od ciasta naleśnikowego. Następnie przelewamy masę do podstawy w której będziemy osadzać kwiaty. Na wierzch gipsu kładziemy wycięty ok 2-3 cm plaster gąbki florystycznej. Następnie zakrywamy całą podstawę zielonymi gałązkami z igliwiem. Teraz nadajemy kształt naszemu stroikowi, poprzez ułożenie zielonych gałązek. A na koniec wbijamy sztuczne kwiaty. Pamiętajmy o zagięciu końcówek, dzięki temu będą mocniej trzymały się w kompozycji. Sam stroik zostawiamy na kilkanaście godzin do pełnego zastygnięcia gipsu. Po tym czasie jest już odporny na deszcz i gwałtowny wiatr. Spokojnie można przystroić nim dom, jak i zanieść go na grób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać biżuterię do okazji?
Jak dobrać biżuterię do okazji?
Kolczyki stanowią jeden z najbardziej popularnych elementów kobiecej biżuterii. Aktualnie już nawet niespełna dwuletnie dziewczynki często mają przekłute uszy i […]
Ostatnie wpisy