W jakiej formie należy złożyć wniosek o urlop rodzicielski?

W jakiej formie należy złożyć wniosek o urlop rodzicielski?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzicielstwo wiąże się z wieloma obowiązkami, ale także z przywilejami. Jednym z nich jest urlop rodzicielski, którym mama nowo narodzonego bobasa może się podzielić z tatą zaraz po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego. Taka przerwa w pracy jest udzielana na podstawie pisemnego oświadczenia woli, czyli wniosku osoby uprawnionej, który musi być złożony przynajmniej 21 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu. W prawie pracy nie ma jednak wzmianki o tym, w jakiej formie wniosek pisemny ma trafić do przełożonego. Czy istnieje zatem możliwość zgłoszenia pracodawcy chęci skorzystania z takiej opcji za pośrednictwem maila?

Najszybszy sposób na załatwienie formalności

Mając w domu bobasa, nie dysponujemy nadmiarem czasu. Każdy młody rodzic wie, że wybranie się do swojej firmy, czy choćby na pocztę w towarzystwie niemowlaka nie jest takie proste. Rozwiązaniem tej sytuacji jest skorzystanie z formy korespondencji internetowej. W tym jednak przypadku musimy pamiętać, że do poświadczenia woli potrzebny będzie podpis elektroniczny. Jeśli nasz wniosek zwieńczymy taką wirtualną parafką, dokument będzie równie ważny co wersja papierowa złożona osobiście w kadrach. Mając jakiekolwiek wątpliwości lub napotykając problemy ze strony pracodawcy, warto zgłosić się po poradę prawną. Pod adresem strony  https://www.bemwspolnicy.pl/prawo-pracy/ znajdziemy najlepszych specjalistów z zakresu prawa pracy, dzięki czemu szybko oraz sprawnie wyjaśnimy nieporozumienia. Z oferty kancelarii mogą skorzystać zarówno pracownicy, jak i szefowie firm.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Układanie kostki brukowej – dlaczego warto to zlecić odpowiednim fachowcom?
Układanie kostki brukowej – dlaczego warto to zlecić odpowiednim fachowcom?
Brukowanie to bardzo powszechny proces, który jest wykorzystywany do tworzenia dróg i innych powierzchni, po których ciężko jest chodzić. Stosuje […]
Ostatnie wpisy