Zakładanie fotowoltaiki – od projektu po montaż

Zakładanie fotowoltaiki – od projektu po montaż
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O samodzielnym produkowaniu energii elektrycznej ostatnimi czasy mówi się dość dużo. Fotowoltaika, bo to właśnie głównie o niej mowa, jest wykorzystywana na wielu polskich dachach i okazuje się, że jej skuteczność w produkowaniu darmowej energii elektrycznej jest wręcz zadziwiająca. Obecnie, można samodzielnie przekonać się o efektywności instalacji fotowoltaicznej. Wystarczy tylko zdecydować się na jej montaż na dachu swojego domu.

Wybór paneli słonecznych 

Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać, aby na naszym dachu powstała instalacja fotowoltaiczna jest wybór paneli. Na terenie naszego kraju najczęściej wybieraną opcją są panele polikrystaliczne. Wyróżniają się one tym, że doskonale radzą sobie z pozyskiwaniem fotonów i przerabianiem ich w energię elektryczną nawet przy stosunkowo słabym nasłonecznieniu. Niekiedy widuje się również panele monokrystaliczne, ale tutaj jest ten minus, że wymagają one bardzo dużego nasłonecznienia. Jeśli już zdecydujemy się na konkretny rodzaj paneli to przejdziemy do montażu. 

Montaż paneli fotowoltaicznych 

Jeśli interesuje nas fotowoltaika Gliwice są miastem, gdzie często widuje się zamontowane panele fotowoltaiczne. W większości przypadków te urządzenia montowane są na dachach. Musimy jednak wiedzieć o tym, że nasłonecznienie na naszym dachu niekoniecznie musi być na tyle dobre by to dach był miejscem montażu paneli. Bywa czasami tak, że panele przytwierdza się do elewacji lub też używa się specjalnego stelaża umieszczanego bezpośrednio na gruncie w miejscu o możliwie największym nasłonecznieniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dodatki do łazienki w stylu retro
Dodatki do łazienki w stylu retro
Współczesne wnętrza przyciągają uwagę nowoczesnym i minimalistycznym wzornictwem, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Większość salonów, kuchni, sypialni i […]
Ostatnie wpisy