W jaki sposób probiotyki pomagają w utrzymaniu zdrowia organizmu?

W jaki sposób probiotyki pomagają w utrzymaniu zdrowia organizmu?
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć bakterie zwykle kojarzą się negatywnie, tak naprawdę nie zawsze są szkodliwe. Dzielą się bowiem na te mające pozytywny wpływ na organizm, jak i te, które mogą mu szkodzić. Kluczem do zachowania zdrowia jest utrzymanie równowagi między tymi bakteriami, które znajdują się głównie w końcowym odcinku przewodu pokarmowego, czyli w jelicie grubym. W wyniku działania stresu i antybiotykoterapii, a także stosowania niewłaściwej diety pełnej przetworzonej żywności i dużej ilości cukru, zadanie to może być utrudnione. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby skutecznie poprawić stan flory bakteryjnej jelit. Jednym z nim jest stosowanie tzw. probiotyków. Czym są probiotyki i jak mogą pomóc?

Jak pomagają probiotyki i dlaczego warto je stosować?

Probiotyki takie jak https://primabiotic.pl/product/esencja-probiotyczna-400ml/, to produkty posiadające żywe mikroorganizmy, które po spożyciu w odpowiednich ilościach wywierają korzystny wpływ na organizm. Bakterie probiotyczne wspomagają trawienie i wchłanianie kluczowych składników mineralnych, w tym żelaza, fosforu i wapnia. Ponadto syntetyzują witaminy, zapobiegają zaparciom i biegunkom, a także zwiększają odporność poprzez stymulację układu immunologicznego. Właśnie tak probiotyki pomagają w utrzymaniu równowagi bakteryjnej i właśnie dlatego warto je stosować, najlepiej po wcześniejszych skonsultowaniu takich zamiarów z lekarzem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wypadek w miejscu pracy – w jakich przypadkach należy nam się odszkodowanie?
Wypadek w miejscu pracy – w jakich przypadkach należy nam się odszkodowanie?
Każdego dnia, miliony osób w całej Polsce podejmują się wykonywania pracy zarobkowej. Są to bardzo różne zajęcia – jedne wymagają […]
Ostatnie wpisy