Trendy wnętrzarskie 2020

Wystrój wnętrz ma ogromne znaczenie, bowiem każdy z nas lubi przebywać w otoczeniu, które jest urządzone ze smakiem i gustem. Walory estetyczne poszczególnych pomieszczeń są niemal tak samo ważne, jak ich funkcjonalność. Dlatego też warto szczególnie zaplanować to, jak ma wyglądać nasze lokum i zaopatrzyć się w niezbędne materiały począwszy od tych służących do wykończenia powierzchni, jak i meble. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Uzyskać wyjątkowy efekt

Obecnie jednym z najbardziej powszechnych trendów jest minimalizm i przestrzeń utrzymana w jasnych barwach. Beżowy, szary i biały są niezwykle popularne, głównie z uwagi na swoją uniwersalność. Dobrym pomysłem będzie urozmaicenie takiej stylistyki dzięki kilku prostym zabiegom. Jednym z nich jest glina do tynkowania, która ze względu na swoją plastyczną formę zapewnia wiele możliwości i gwarantuje niepowtarzalny efekt na ścianach. Z łatwością dopasuje się do naszych wymagań, zważywszy na to, że taki tynk można również pokryć specjalnymi farbami i dowolnie zmieniać ostateczny wygląd.

Połączenie różnej stylistyki

Coraz częściej widzimy także ceglane ściany o surowym charakterze, który znakomicie komponuje się z nowoczesnymi meblami i dodatkami. Nie musimy od razu sięgać po kamień. Płytka cegła sprawdzi się jako imitacja tak doskonała, że na pierwszy rzut oka nie będzie widać żadnej różnicy. W zależności od preferencji możemy zakupić płytki w typowym odcieniu czerwieni, lub zdecydować się na bardziej subtelną i elegancką białą cegłę, która będzie się znakomicie prezentować zwłaszcza w sypialni lub salonie.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × jeden =