Na co warto zwrócić uwagę projektując dach naszego domu?

Na co warto zwrócić uwagę projektując dach naszego domu?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wygląd domu oraz jego funkcjonalność to bardzo ważne zagadnienie podczas procesu projektowania. Kształt bryły budynku, kolor elewacji, drzwi i okna to niezwykle istotne aspekty wyglądu domu. Nie bez znaczenia jest także wygląd i konstrukcja dachu, jego nachylenie, materiał kryjący połacie oraz okna dachowe w nich zamontowane.

Jak zapewnić światło dzienne na poddaszu?

Jeżeli dach jest dwuspadowy, to pomieszczenia na poddaszu mają dostęp do światła przez okna umieszczone w ścianach szczytowych budynku. Dużo trudniej rozwiązać ten problem, kiedy połać dachu jest czterospadowa lub wielospadowa. Wtedy należy zastosować okna dachowe, które stały się bardzo popularną formą oświetlenia. Okna tego typu montowane są w połaci, niezależnie od nachylenia i materiału użytego na pokrycie dachu. Warto wtedy również zamontować rolety zewnętrzne do okien dachowych, które zabezpieczą okno. Rolety chronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem w słoneczne dni, zapewniają prywatność i redukują utratę ciepła z budynku. Zastosowanie specjalnej wersji rolet zabezpiecza okna dachowe a tym samym cały dom przed włamaniem. Rolety zewnętrzne mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Istnieje także wersja zasilana przy użyciu baterii solarnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powinien wyglądać transport w sektorze przemysłowym?
Jak powinien wyglądać transport w sektorze przemysłowym?
Innowacyjne firmy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów. W wielu branżach firmy rywalizują ze sobą, dlatego konieczne jest uwzględnienie niezawodnych rozwiązań […]
Ostatnie wpisy