Survival na łonie natury – w jakie gadżety się najlepiej zaopatrzyć?

Survival na łonie natury – w jakie gadżety się najlepiej zaopatrzyć?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju nie brakuje osób, które uwielbiają od czasu do czasu wybrać się na wyprawę survivalową w góry, do lasu albo w inne ciekawe miejsce. Powinny one koniecznie zadbać o zabranie ze sobą szeregu rozmaitych akcesoriów. Większość z nich pełni przede wszystkim funkcję stricte użytkową, a niektóre w znacznym stopniu podnoszą poziom bezpieczeństwa w obliczu starcia z naturą. Podczas przygód survivalowych przydają się m.in. rozbudowane scyzoryki zwane fachowo multitoolami. 

Nie zapomnijmy o elementach do rozpalania ognia

Wspomniane we wstępie multitoole znakomicie sprawdzają się w trakcie wykonywania różnych czynności na łonie przyrody. Najlepiej postawić na model wyposażony w wytrzymałą obudowę (ze stali nierdzewnej), dwa ostrza (w tym jedno ząbkowane), płaski śrubokręt, otwieracz do butelek i puszek, mini piłkę, pęsetę oraz szpikulec. Oprócz tego opłaca się z pewnością zabrać ze sobą porządny nóż myśliwski, który pomoże m.in. w zbudowaniu szałasu na noc, przygotowaniu paleniska, a także ugotowaniu pożywnego posiłku. Do plecaka warto też schować apteczkę z podstawowymi lekami i środkami opatrunkowymi. Okaże się ona nieoceniona w sytuacji silnego bólu brzucha, poważnego skaleczenia palca czy uszkodzenia dowolnego fragmentu ciała. Oto pozostałe wartościowe gadżety:

– zapalniczka gazowa, kilka paczek zapałek, krzesiwo w formie pręta – ogólnie wszelki sprzęt przydatny podczas rozpalania ogniska,

– lekka i wykonana z nietoksycznego tworzywa butelka na wodę – z szerokim wlewem,

– latarka czołowa – do skutecznego rozjaśniania przestrzeni po zapadnięciu zmroku,

– tarp – specjalna płachta biwakowa chroniąca od wiatru i deszczu,

– dobry kompas i odbiornik GPS, 

– karimata oraz śpiwór do spania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ograniczyć cukier?
Jak ograniczyć cukier?
Każdy z nas lubi pozwolić sobie od czasu do czasu na chwilę przyjemności. Między innymi z tego powodu sięgamy po […]
Ostatnie wpisy