Jakimi sposobami, możemy nauczyć się nurkowania?

Jakimi sposobami, możemy nauczyć się nurkowania?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nurkowanie to sport, który wymaga kilkugodzinnego szkolenia, zanim będziesz mógł wyruszyć na własną rękę. Pierwsze co powinieneś wiedzieć o tym sporcie to to, że nie jest on dla każdego! Nurkowanie wymaga siły fizycznej, ale także predyspozycji psychicznych, ponieważ nie jest łatwo przebywać pod wodą przez długi czas.

Sprzęt używany do nurkowania jest bardzo drogi, więc jeśli chcesz uprawiać ten sport, lepiej robić to w klubie lub z instruktorem.

Co potrzeba? W kilku słowach

Pierwszą rzeczą, której potrzebują osoby chcące nauczyć się nurkować, jest podstawowa wiedza na temat technik nurkowania. Dzięki temu będą w stanie zrozumieć, co robią i dlaczego muszą to robić w ten czy inny sposób. Po tym wszystkim, istnieje wiele rzeczy, które mogą pójść źle podczas nurkowania i każdy nurek musi wiedzieć, co zrobić w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, gdy on/ona jest pod wodą.

Po opanowaniu podstaw technik nurkowania, możemy przejść do następnych nurkowań z instruktorem np. takim jak od nautilus.com.pl, który poprowadzi nas przez cały proces nauki prawidłowego nurkowania!

Czego można się dowiedzieć podczas pierwszej lekcji?

Podczas pierwszej lekcji nurkowania dowiesz się o sprzęcie nurkowym i jego zastosowaniu. Będziesz ćwiczyć takie umiejętności jak nadmuchiwanie i opróżnianie BCD (urządzenie kompensujące pływalność), czyszczenie maski, czyszczenie rurki, nadmuchiwanie i opróżnianie suchego skafandra i używanie komputera nurkowego. Dowiesz się również, jak korzystać z tabel nurkowych, aby obliczyć stan dekompresji i jak wykonywać ćwiczenia oddechowe z kumplem w nagłych przypadkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stroik ze sztucznych kwiatów – jak go wykonać?
Stroik ze sztucznych kwiatów – jak go wykonać?
Zastanawiasz się jak stworzyć stroik ze sztucznych kwiatów? Wystarczy dokonać parę niezbędnych zakupów, aby zacząć z przyjemnością tworzyć piękne i […]
Ostatnie wpisy