Właściwa ochrona głowy podczas sportów kontaktowych

Właściwa ochrona głowy podczas sportów kontaktowych
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Głowa zawodnika trenującego sporty walki jest szczególnie narażona na różnego rodzaju urazy. Co za tym idzie, elementem wyposażenia każdego trenującego powinien być profesjonalny kask bokserski. Jakie wymagania winien on spełniać, aby właściwie zabezpieczać głowę zawodnika? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego artykułu.

Kask i rękawice – co powinna mieć każda osoba chcącą trenować boks?

Podczas wyboru kasku bokserskiego należy zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze, bardzo ważna jest odpowiednio gruba warstwa wewnętrzna warunkująca amortyzację ciosów – warto w tym wypadku wybierać modele wyposażone we wkłady wielowarstwowe lub też żelowe. Po drugie, kask powinien zapewniać odpowiednią widoczność i być w pełni regulowany. Po trzecie, nie można zapominać o odpowiedniej ilości paneli wentylujących oraz wygodnej, zapobiegającej nadmiernemu poceniu się wyściółce.

Oczywiście kask to nie jedyny element wyposażenia boksera. Niezbędne są również rękawice bokserskie. Podobnie jak kask powinny posiadać one grubą, często żelową warstwę wewnętrzną, wytrzymałe mocowania zapobiegające niekontrolowanemu przesuwaniu się rękawic podczas walki oraz możliwość regulacji i odpowiedniego dopasowania do dłoni zawodnika. Bardzo ważna jest również dobra wentylacja zapobiegająca nadmiernemu poceniu się ręki zamkniętej w rękawicy. Tylko tak skompletowany i dobrany sprzęt jest gwarantem odbywania bezpiecznych dla zdrowia treningów bokserskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
3 powody dla których opłaca się zainwestować w dobrą stronę www
3 powody dla których opłaca się zainwestować w dobrą stronę www
Większa rozpoznawalność Stworzenie dobrej strony internetowej wpływa na zwiększenie rozpoznawalności firmy. Istotne znaczenie ma zarówno wygląd witryny, jak i znajdujące […]
Ostatnie wpisy