Strój dla początkującego snowboardzisty

Strój dla początkującego snowboardzisty
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to doskonały czas na wzięcie urlopu i udanie się na wyjazd snowboardowy w góry. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z tym pasjonującym sportem powinny koniecznie zadbać o skompletowanie odpowiedniego stroju. Musi on przede wszystkim gwarantować optymalny komfort cieplny, a jednocześnie pełną swobodę na stoku. Jednym z jego kluczowych elementów jest kurtka wykonana z technicznego materiału i wyposażona w kaptur oraz liczne kieszonki. Polecane są zwłaszcza modele znanej i cenionej marki Burton, które można kupić na https://snowboard.distrikt.pl/kurtki-snowboardowe-burton.

Nieprzemakalność to warunek konieczny

Każdy początkujący snowboardzista powinien postawić na odzież lekką, doskonale dopasowaną do sylwetki i zapewniającą wystarczającą swobodę ruchów. Istotnym wymogiem jest ponadto skuteczna ochrona przed wilgocią, wiatrem i niską temperaturą, ponieważ wymienione czynniki potrafią niezmiernie uprzykrzyć pobyt na stoku. Dlatego też godne zainteresowania są w szczególności elementy garderoby wykonane z syntetycznych materiałów nieprzemakalnych i oddychających, takich jak choćby Softshell, Neo-Dry czy Sympatex. Mowa tutaj o porządnej kurtce z kapturem i membraną, luźnych spodniach z rozpinanymi nogawkami, termoaktywnej bieliźnie (koszulka z długim rękawem, stanik sportowy itp.) oraz czapce.

Oczywiście niezbędnym uzupełnieniem stroju jest też solidny kask (zabezpieczający głowę przed urazami mechanicznymi), obuwie usztywniające kostki (perfekcyjnie dopasowane do wiązań), gogle ochronne na oczy, czapka, a także rękawiczki. Jeśli chodzi o ten ostatni element, to warto zaopatrzyć się w jedno- lub pięciopalczaste modele marki Burton, posiadające wewnętrzną warstwę ocieplającą. Znajdziemy je w specjalistycznym sklepie na https://snowboard.distrikt.pl/rekawice-snowboardowe-burton.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zostajemy chrzestnymi – co kupić dziecku i rodzicom?
Zostajemy chrzestnymi – co kupić dziecku i rodzicom?
Narodziny najmłodszego członka rodziny zawsze są niezwykłym wydarzeniem. Z niecierpliwością oczekują na niego także znajomi i przyjaciele pary. Wśród tego […]
Ostatnie wpisy