Kiedy powstały gry planszowe?

Kiedy powstały gry planszowe?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gry planszowe od wielu lat cieszą się rosnącą popularnością. Nawet nowoczesne technologie, internet i gry komputerowe nie sprawią, że z naszego otoczenia znikną gry planszowe. W tego typu gry uwielbiają grać zarówno dzieci jak i dorośli. To doskonały czas na wspólne spędzenie czasu i świetną zabawę. Obecnie mamy ogromny wybór różnego rodzaju gier planszowych, a pierwsze z nich pojawiły się około 4600 lat temu. Mówi się, że początki gier planszowych datuje się na 7000 lat wstecz, jednak nie zachowały się żadne plansze z tamtego czasu. Przed wieloma wiekami gry planszowe były dość prymitywne, a do tworzenia wykorzystywano kamyki lub drewniane figurki.

Najstarsza gra planszowa została znaleziona na terenach dzisiejszego Iraku, którą odkryto w 1920 roku. Odnaleziona gra zawiera planszę, pionki, kości oraz zasady gry. Drugą starą planszówką jest gra Go, która powstała w Chinach. Ta popularna gra jest ceniona do dziś. Inną starą grą jest Warri, która była niezwykle popularna na terenach Afryki. Do zabawy potrzebne było 48 żetonów oraz plansza, na której stawiało się pionki. Jest wiele odmian tej gry i w niektórych rejonach do dziś się w nią gra. Oprócz tego do najstarszych gier zalicza się młynek, tryktrak.

Dziś wiele gier planszowych doczekało się wersji komputerowych, które cieszą się uznaniem. Oprócz tradycyjnych gier z planszami są również takie rozgrywane na kartce papieru np. okręty. Znane od wielu lat młynek, chińczyk czy barykady to tylko kilka przykładów rewelacyjnych planszówek, które uczą, bawią i rozwijają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W czym serwować napoje?
W czym serwować napoje?
Lato w pełni, w związku z czym trwa sezon na różnego rodzaju przyjęcia czy spotkania w gronie rodziny i znajomych. […]
Ostatnie wpisy