Typy i wzory kolczyków – jakie dobrać, aby do nas pasowały

Typy i wzory kolczyków – jakie dobrać, aby do nas pasowały
podwazaj-autorytety
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biżuteria powinna pasować nie tylko do naszego stylu czy osobowości, ale również owalu twarzy. Wybór wcale nie jest prosty, a właściwe ich dopasowanie może naprawdę wiele zmienić. Czym zatem należy się kierować? Jakie cechy należy wziąć pod uwagę?

Sztyfty, koła czy geometryczne kształty?

Osoby, które posiadają okrągłą twarz powinny postawić na pionowe, długie kolczyki, które optycznie ją wysmuklą. Świetnie będą się prezentować nawet takie, które sięgają do ramion. Natomiast posiadaczki owalnej twarzy z wysokim czołem, harmonijnymi proporcjami i lekko wysuniętym podbródkiem, mają zdecydowanie większy wybór i właściwie ogranicza je wyłącznie fantazja. Pasują do nich zarówno kolczyki srebrne kółka małe, wiszące, nausznice, celebrytki, jak i przeskalowana biżuteria maxi. We wszystkich rodzajach prezentują się dobrze. W przypadku twarzy trójkątnej, która cechuje się wąskim podbródkiem i szeroko rozstawionymi kośćmi policzkowymi, sprawdzą się te o opływowym kształcie, które lekko łagodzą rysy. Warto też postawić na kolczyki sztyfty oraz rozszerzające się ku dołowi. Natomiast posiadaczki kwadratowych kształtów powinny wybrać owale, tradycyjne okręgi, które złagodzą rysy i dodają lekkości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wolny dzień? Sprawdź, co możesz robić!
Wolny dzień? Sprawdź, co możesz robić!
Większość ludzi jest zajęta pracą, albo szkołą, albo opieką nad dziećmi i rodziną. Trudno jest znaleźć czas dla siebie! Ale […]
Ostatnie wpisy