Rodzinny wyjazd w góry – o czym pamiętać?

Rodzinny wyjazd w góry – o czym pamiętać?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Przyszedł czas na podjęcie decyzji, gdzie pojechać. Rodzinne wyjazdy zwykle wymagają większego nakładu pracy na organizację. Trzeba wziąć pod uwagę potrzeby i możliwości wszystkich członków rodziny. Jeśli zdecydowaliście się na wakacje w górach, warto się dobrze przygotować. Od czego zacząć?

Nocleg w górach

Tatry są niewątpliwie jednymi z najpiękniejszych polskich gór, z tego też powodu każdego roku odwiedza je około 3 mln turystów. Wybierając się na wyjazd z dziećmi, szczególnie tymi młodszymi, ważne jest odpowiednie miejsce noclegowe. Dużo łatwiej będzie się zorganizować, jeśli wieczorem, po całodniowych wędrówkach wrócicie do dobrze wyposażonego lokum, w którym nic Wam nie zabraknie. Dobrze wybrać miejsce z kuchnią, gdzie można przygotować posiłki do zabrania, czy wieczorną kolację. Ciekawą propozycją są apartamenty w Zakopanem, które zwykle zlokalizowane są w atrakcyjnych turystycznie miejscach, mają pełne wyposażenie, dzięki czemu nie trzeba się martwić tym, że na przykład zabraknie ubrań. W takich miejscach najczęściej jest pralka, więc przemoczone ubrania można na bieżąco wyprać.

Co zabrać

Poza standardowym zestawem ubrań i środków higienicznych, jadąc na wakacje z dziećmi, trzeba pamiętać o zabraniu dla nich książeczek zdrowia. Warto także zapisać numer telefonu pediatry. Jeśli w planach jest przekroczenie granicy, niezbędne będą paszporty lub dowody osobiste.

Planując wakacje w górskich, odpowiednie, trekkingowe obuwie będzie nieodzowne, także dla maluchów. Wychodząc na wycieczkę, warto spakować ciepłe ubrania. Pogoda potrafi zmienić się bardzo szybko, poza tym na sporych wysokościach nawet latem jest znacznie chłodniej.

Bezwzględnie należy pamiętać o papierowej mapie. Te dostępne online, są dużym udogodnieniem, ale jeśli telefon się rozładuje lub straci zasięg, może pojawić się problem z dotarciem do miejsca docelowego lub powrotem do domu. Lepiej nie pozostawiać takich spraw przypadkowi.

Wędrówki w górach są dużą przyjemnością, ale też sporym wysiłkiem, dlatego w plecaku zawsze powinna się znaleźć woda i coś do jedzenia. Dobrze zabrać ze sobą wysokoenergetyczne przekąski, takie jak batoniki, czy banany, ale także coś bardziej konkretnego, np. kanapki. Pamiętając o tych kilku radach, będziecie mieli pewność, że wakacje będą udane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy mleko w proszku jest zdrowsze od naturalnego?
Czy mleko w proszku jest zdrowsze od naturalnego?
Odpowiedź brzmi stanowcze „tak”. Mleko w proszku jest znacznie zdrowsze od mleka naturalnego i jest najlepszym wyborem dla osób, które […]
Ostatnie wpisy