Rodzaje rękawic roboczych

Rodzaje rękawic roboczych
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najpopularniejsze rękawice robocze na rynku posiadają przedział na 5 palców. Są to najczęściej występujące rękawice, jakie dostępne są w ofercie większości sklepów. Jednak swoją popularność również mają rękawice trzy palcowe, które najczęściej spotykamy w zawodzie, gdzie potrzebujemy rękawic żaroodpornych, a także przy ociepleniach i w przemyśle piekarskim.

Możemy również wymienić rękawice bezpalcowe, które najczęściej używane są przez monterów i mechaników mających styczność z bardzo drobnymi śrubkami. Rękawice dzielimy również na długość, ponieważ mamy te standardowe, które zapewniają ochronę na całą dłoń i nadgarstek, ale także mamę rękawice długie, które chronią dodatkowo części ramienia i są to najczęściej rękawice spawalnicze. Takich rękawic spawalniczych używa się również przy badaniu środków chemicznych, a także przy olejach gdzie musimy mieć chronioną całą część ramienia.

Z jakiego materiału mogą zostać wykonane rękawice robocze?

Najbardziej popularny materiał, z którego szyje się rękawice to drelich. Powstają z niego zarówno rękawice letnie, jak i zimowe, a także ocieplane. Możemy wybrać także rękawice, które są wzmacniane dodatkowo sztuczną skórą.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem Ares oferującym artykuły BHP.

Kurtki robocze są również bardzo często zamawianym produktem przez wiele firm w tym sklepie. Służą one pracownikom w okresach zimowych, gdy temperatura na dworze znacznie spada. Kurtka robocza jest również świetnym miejscem na reklamę firmy, gdzie można umieścić napis i logo albo jakiś popularny i motywujący cytat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tablice odblaskowe na samochody ciężarowe – jakie jest ich zastosowanie?
Tablice odblaskowe na samochody ciężarowe – jakie jest ich zastosowanie?
Jaki jest cel? Tabliczki odblaskowe do samochodów ciężarowych stosuje się w celu zwiększenia widoczności pojazdu. Jazda w nocy może być […]
Ostatnie wpisy