Z jakimi oznaczeniami możemy spotkać się na parkingu?

Z jakimi oznaczeniami możemy spotkać się na parkingu?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwe oznakowanie parkingów ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dla pojazdów oraz dla pieszych. Istotne jest wyznaczenie miejsc parkingowych, które mają rozmiary pozwalające na bezproblemowe zmieszczenie się pojazdu. Z tego względu na takich obiektach stosuje się zarówno oznaczenia pionowe, jak i poziome. Ważne są też elementy infrastruktury drogowej, jakimi mogą być odboje i barierki drogowe.

Jak powinien być oznaczony parking?

Oznaczenia na parkingach powinno być zgodne z zasadami ruchu drogowego, dlatego należy stosować uniwersalne znaki. Linie na parkingu powinny być w kolorze białym, czasami są żółte lub czerwone. Na parkingach wyznacza się też miejsca postojowe dla pojazdów uprzywilejowanych. Ważne jest też odpowiednie oznaczenie. Np. znak d18a, jest uniwersalnym i typowym oznaczeniem placów, na których można zaparkować, nieważne czy dotyczy to postojów prywatnych, czy parkingów publicznych. Ma on postać białej litery „P” na niebieskim tle. Jest to znak informacyjny, dlatego ma prostokątny kształt. Na parkingach spotyka się też ważne elementy infrastruktury. Barierki mają na celu ochronę pieszych przed ewentualnymi wypadkami, wyznaczają ścieżki ruchu i ograniczają ruch pieszy od samochodowego. Miejsca mogą być wydzielane też za pomocą odbojnic.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką pompę filtrującą do basenu kupić?
Jaką pompę filtrującą do basenu kupić?
Pompy basenowe mają za zadanie filtrować wodę. Dzięki temu woda jest zdrowa, czysta oraz możliwe jest jej dalsze użytkowanie. Zaniedbanie […]
Ostatnie wpisy