Remont domu przed zimą – co jest ważne?

Każda zima jest ogromnym testem dla domu, ponieważ daje odpowiedź, czy przez okna, drzwi, dach i elementy elewacji nie ucieka ciepłe powietrze, a zimne nie przedostaje się do wnętrza. Jeśli więc przed nadejściem chłodu mamy jakiekolwiek przesłanki świadczące o nieszczelnościach w konstrukcji, powinniśmy jak najszybciej dokonać ich zabezpieczenia, wykorzystując w tym celu specjalistyczne produkty izolacyjne i materiały. Dotyczy to zarówno obiektów już użytkowanych, jak i będących dopiero w budowie.

Okna, drzwi, ściany – te elementy konstrukcji zabezpiecz koniecznie

W pierwszej kolejności należy sprawdzić szczelność okien oraz drzwi, ponieważ przez te elementy ucieka zazwyczaj najwięcej ciepła. Jeśli okaże się, że zużyte są uszczelki w oknach, trzeba koniecznie wymienić je na nowe. Z kolei w sytuacji, gdy zauważymy jakiekolwiek szpary, można je zabezpieczyć za pomocą pianki izolacyjnej albo silikonu akrylowego, ewentualnie specjalnych listw uszczelniających.

Między drzwiami a futryną powstają zazwyczaj wolne przestrzenie wskutek poluzowania się zawiasów, więc należy je odpowiednio wyregulować. Przed nadejściem zimy warto również dodatkowo ocieplić ściany budynku, wykorzystując do tego celu styropian na elewacje.

Zaleca się wybór odmiany grafitowej, ponieważ charakteryzuje się ona lepszymi właściwościami termoizolacyjnymi od klasycznego białego produktu tego typu. Jeśli chodzi o grafitowy styropian cena jego jest trochę wyższa, ale z pewnością warto ponieść takie koszty, aby w zimie móc się cieszyć ciepłem w całym domu. Gdy nasz budynek jest w miarę nowy i w dobrym stanie, do jego izolacji można też wykorzystać płyty z wełny mineralnej.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − cztery =