Pojazdy niezbędne na budowie

Pojazdy niezbędne na budowie
podwazaj-autorytety
Rynek budowlany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa to niezwykle skomplikowane przedsięwzięcie, wymagające nie tylko zaangażowania sporej grupy ludzi, ale również stosowania odpowiednich pojazdów. Od tych ostatnich zależy bowiem w dużej mierze szybkość prowadzenia poszczególnych prac. Doskonale sprawdzają się tutaj m.in. naczepy Firanka, charakteryzujące się bokami przesłoniętymi specjalną kurtyną, która jest zsuwana w trakcie załadunku albo rozładunku towaru. Służą one do przewozu różnych materiałów budowlanych luzem, ewentualnie na paletach. 

Obecność koparek i wywrotek to norma 

Na każdym placu budowy muszą się znaleźć przede wszystkim koparki (przedsiębierne, zbierakowe, chwytakowe, w wersji mini itp.), ponieważ bez ich udziału nie jest możliwe sprawne wykonanie wykopów pod fundament i przenoszenie materiałów sypkich z miejsca na miejsce. Oprócz tego warto posiadać wywrotkę do 3.5 tony, przeznaczoną do przewozu piasku, żwiru czy gruzu na duże odległości. Trzecią kategorię przydatnych pojazdów stanowią ładowarki, używane zarówno do wybierania gruntu i transportowania urobku, jak i do niewielkich wyburzeń. Najlepiej zdecydować się na model z załadowczym osprzętem w postaci łyżki wyposażonej w zęby.

Kolejną niezbędną maszyną jest spycharka, wykorzystywana głównie do wykonywania nasypów i wykopów, ale też profilowania terenu i karczowania krzewów lub nawet drzew. W tym przypadku mamy do wyboru wersje kołowe oraz gąsienicowe. Pozostałe niezwykle użyteczne pojazdy to walec służący do wyrównywania gleby oraz zagęszczarka wibracyjna do ubijania gruntu (gleby, piasku, betonu itp.) w celu uzyskania maksymalnie gładkiej nawierzchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to są kasy fiskalne online
Co to są kasy fiskalne online
Kasy fiskalne (albo inaczej – zgodnie z brzmieniem ustawowym – kasy rejestrujące) są to urządzenia, na których dokonuje się rejestrowania […]
Ostatnie wpisy