Rejestracja medyczna – jak można ją usprawnić i sprawić, aby przebiegała szybciej i lepiej

Rejestracja medyczna – jak można ją usprawnić i sprawić, aby przebiegała szybciej i lepiej
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rejestracja medyczna jest jednym z najważniejszych elementów działalności Twojego szpitala, kliniki czy innej placówki medycznej. Jest to złożony proces, który wymaga wielu zasobów i czasu. Istnieją jednak sposoby, aby przebiegał szybciej, sprawniej i lepiej.

Podstawowe kroki jakie warto podjąć

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to organizacja pracy rejestracji medycznej. Może się to wydawać drobnym zadaniem, ale na dłuższą metę pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu. Najlepszym sposobem na to jest rozdzielenie różnych typów rejestracji na różne kolejki lub kolejki z różnymi priorytetami. Na przykład, jeśli w twojej klinice jest dwóch lekarzy, jeden specjalizujący się w medycynie wewnętrznej, a drugi w ginekologii, to powinni oni mieć swoje własne poczekalnie z różnymi kolejkami dla każdego typu lekarza.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest utrzymywać wszystkie operacje związane z rejestracją medyczną w jednym miejscu, tak aby pacjenci nie musieli zbyt długo czekać, zanim zobaczy ich lekarz lub pielęgniarka (NP). Jeśli jest zbyt wiele miejsc, w których pacjenci mogą się zarejestrować, ludzie zaczną przechodzić z jednego miejsca do drugiego i z powrotem i nikt nie będzie wiedział, gdzie są ani kiedy będą widziani następnym razem. Prowadzi to do chaosu i zamieszania zarówno wśród pracowników, jak i pacjentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zalety ma drewniany taras?
Jakie zalety ma drewniany taras?
Kawa na tarasie w ogrodzie w letnie popołudnie. Meble z palet, miękkie poduchy, może nawet hamak w cieniu drzew. Czyż […]
Ostatnie wpisy