Podstawowe akcesoria i wyposażenie, jakie powinno się znaleźć w placówkach medycznych

Placówki medyczne muszą być wyposażone w wysokiej jakości meble, nowoczesne urządzenia oraz profesjonalne akcesoria. Do tych ostatnich zaliczyć należy m.in. igły, strzykawki i inne produkty umożliwiające przeprowadzanie mniej lub bardziej skomplikowanych badań i zabiegów. Akcesoria wykorzystywane w placówkach medycznych muszą być bezpieczne i higieniczne.

Igły strzykawki i kaniule

Igły, strzykawki i kaniule nazywane są wyrobami medycznymi jednorazowego użytku. Wykorzystuje się je do pobierania krwi oraz dawkowania leków. Tego rodzaju wyroby różnią się między sobą wielkością. Do ich wytworzenia używa się stali nierdzewnej oraz nowoczesnych tworzyw sztucznych. Wszystkie produkty wykorzystywane w placówkach medycznych muszą spełniać międzynarodowe kryteria bezpieczeństwa.

Sprzęt do cewnikowania i infuzji

Placówki medyczne, takie jak szpitale powinny być także wyposażone w sprzęt do cewnikowania. W zależności od potrzeb możliwe jest korzystanie z cewników urologicznych bądź cewników przeznaczonych do odsysania dróg oddechowych. Szczegółowe informacje na temat tego rodzaju akcesoriów można znaleźć choćby na witrynie https://emedical24.pl/cewnik-foley. Aplikowane odpowiedniej dawki leku umożliwiają z kolei jednorazowe aparaty do infuzji obsługiwane przez wykwalifikowany personel medyczny.

Rozpowszechnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =