Typowe objawy alergii

Typowe objawy alergii
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Alergia to choroba, która znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. W skrajnych przypadkach może także poważnie zagrozić życiu i zdrowiu. Szacuje się, że z powodu różnych alergii cierpi prawie połowa Polaków. Co jednak je powoduje i jak można leczyć ich objawy?

Jakie są przyczyny alergii?

Trudno jednoznacznie wskazać przyczyny dolegliwości. Najczęściej mówi się, że skłonności chorobowe mogą być dziedziczne. Znajduje to swoje potwierdzenie naukowe – przyjmuje się bowiem, że od 40 do 80% chorych właśnie z powodu genów zapada na alergię. Za występowanie objawów mogą jednak także odpowiadać zmiany w stylu życia na przestrzeni wieków, które pozbawiły ludzkość dawnej odporności na wpływy alergenów.

Jakie objawy mogą wystąpić przy alergii i jak ją leczyć?

To, jakie dolegliwości alergiczne wystąpią u chorego, zależy zwykle od rodzaju uczulenia. Skóra alergika może pokryć się wysypką czy bąblami, a także zacząć swędzieć. Ze strony układu pokarmowego najczęściej występują biegunki i nudności, zaś układ oddechowy reaguje dusznościami czy nieżytem nosa. Z innych objawów warto również wymienić łzawienie oczu, zapalenie spojówek czy potencjalnie niebezpieczne ataki astmy i wstrząsy anafilaktyczne.

Podstawowym działaniem w walce z alergicznymi dolegliwościami jest unikanie kontaktu z alergenami. Pomóc może także lekarz rodzinny i alergolog prywatnie w Gdyni. Specjaliści często przepisują leki, mające na celu osłabienie dolegliwości. Przeprowadzają także badania, aby wykluczyć występowanie innych chorób o podobnych objawach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką pomoc oferują dla swoich klientów pracownie architektoniczne?
Jaką pomoc oferują dla swoich klientów pracownie architektoniczne?
Jedną z głównych usług, jakie pracownie architektoniczne oferują swoim klientom, jest pomoc w projektowaniu i budowie domów i budynków. Wsparcie […]
Ostatnie wpisy