Kontuzje ręki i barku – jak postępować i do kogo się udać?

Kontuzje ręki i barku – jak postępować i do kogo się udać?
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kontuzje ręki i barków mogą zdarzyć się każdemu, nawet podczas codziennych czynności. Tego typu urazy nie należą do najprzyjemniejszych, a także potrafią utrudnić życie. Warto wiedzieć, jak postępować w przypadku urazu i czy od razu konieczna będzie chirurgia barku.

Kontuzja ręki i barku

Kontuzja ręki czy barku zwykle wiąże się z wystąpieniem nagłych dolegliwości bólowych, które pojawiają się podczas poruszania kończyną. Może występować również sztywność kończyny lub jej drętwienie. Podczas kontuzji niezwykle ważna jest pierwsza pomoc. Kończynę powinno się unieruchomić, aby dodatkowo nie obciążać kontuzjowanego stawu. W przypadku wystąpienia silnych dolegliwości bólowych czy nawet opuchlizny, na kontuzjowane miejsce można położyć schłodzony kompres. Warto, by kontuzje ręki i barku zobaczył lekarz – może być to lekarz rodzinny. Jeśli kontuzja jest poważna i istnieje ryzyko poważnego uszkodzenia stawu, jak najszybciej warto udać się na ostry dyżur.

Kto zajmie się leczeniem kontuzji?

Standardowo leczeniem kontuzji rąk i barków zajmuje się ortopeda. Skierowanie do ortopedy wydaje lekarz rodzinny, można także otrzymać je w szpitalu. Niestety, kolejki do specjalistów są długie, dlatego wiele osób w przypadku kontuzji decyduje się na wizytę prywatną. Diagnoza jest stawiana przez ortopedę powinna opierać się nie tylko na samym wywiadzie, ale także na podstawie zdjęcia radiologicznego. O metodach chirurgicznego leczenia różnego rodzaju urazów ręki czy barków, które mogą nam się przytrafić na co dzień, można dowiedzieć się ze strony: https://www.cmmedicum.com/chirurgia-reki/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy i dlaczego warto umówić dziecko na wizytę u psychologa
Kiedy i dlaczego warto umówić dziecko na wizytę u psychologa
Wizyta u psychologa dziecięcego nie jest już powodem do wstydu, jak bywało dawniej. Obecnie wiele osób korzysta z jego porad, […]
Ostatnie wpisy