Parametry dobrej opony zimowej

Parametry dobrej opony zimowej
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W okresie zimowym szczególnie istotną rolę w każdym samochodzie osobowym odgrywają zamontowane opony. Są bowiem odpowiedzialne zarówno za optymalną drogę hamowania na mokrej nawierzchni, jak i dobrą przyczepność czy trakcję. Aby jednak w stu procentach spełniały swoje zadanie, muszą koniecznie posiadać odpowiednie parametry użytkowe. Jeśli interesują nas dobre opony zimowe sklep internetowy jest zdecydowanie najlepszym miejscem do ich zakupu, ponieważ znajdziemy tam konstrukcje różnych uznanych producentów.

Właściwa głębokość bieżnika to absolutna podstawa

W przypadku opon zimowych kluczowym parametrem jest głębokość bieżnika, która musi wynosić przynajmniej 4-4,5 mm (a najlepiej około 8 mm). Dzięki temu wzrasta pewność, że śnieg nie będzie przyklejał się do ogumienia i w znacznym stopniu obniżał komfortu jazdy. Druga ważna korzyść to szybsze odprowadzanie wody, co ogranicza do minimum ryzyko tzw. aquaplaningu, czyli zjawiska polegającego na utracie przyczepności w trakcie poruszania się po mokrym podłożu.

Jeśli chodzi o wzór bieżnika, to pożądane są zwłaszcza liczne ukośne lamele oraz rowki o agresywnej strukturze. Ogromne znaczenie ma również mieszanka, z jakiej zostały wykonane opony zimowe. Powinna ona zawierać przede wszystkim dużą ilość naturalnego kauczuku, gdyż substancja ta dodaje konstrukcjom sprężystości, zwiększając w ten sposób ich przyczepność przy niskich temperaturach. 

Pozostałe ważne czynniki:

– zmniejszona szerokość w stosunku do opon letnich (gwarancja lepszego nacisku na centymetr kwadratowy nawierzchni)

– wysoki profil (ochrona przed uszkodzeniem)

– oznaczenie M+S na boku (ewentualnie symbol z płatkiem śniegu)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką bieliznę nosić pod sukienki?
Jaką bieliznę nosić pod sukienki?
Sukienka wydaje się pozornie prostym wyborem pod względem stylistycznym – z pozoru wybierając sukienkę, należy martwić się tylko o dobór […]
Ostatnie wpisy