Co poprawi bezpieczeństwo jazdy na rowerze?

Co poprawi bezpieczeństwo jazdy na rowerze?
podwazaj-autorytety
Moto & Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu osób jazda na rowerze to idealny sposób na rekreację, dla innych zaś jest to podstawowy środek transportu, który pozwala na szybkie dotarcie do pracy, szkoły czy sklepu. Warto jednak mieć na uwadze, że poruszając się tym pojazdem jesteśmy zawsze uczestnikami ruchu drogowego. Z tego względu powinniśmy zadbać o wysoki poziom bezpieczeństwa, zaopatrując się w internetowym sklepie rowerowym w odpowiednie elementy wyposażenia. Mowa tutaj m.in. o skutecznym oświetleniu czy funkcjonalnych hamulcach. 

Pamiętajmy, że nie jesteś na drodze sami

Podstawą wyposażenia roweru, które wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa jego użytkownika, a co za tym idzie także pozostałych uczestników ruchu, jest stosowne oświetlenie. To element wymagany prawnie, którego mamy obowiązek używać zawsze po zapadnięciu zmroku lub przy ograniczonej widoczności (np. mgła). Najlepiej sprawdzają się przednie lampki rowerowe emitujące wyraźne światło o barwie białej albo żółtej, a także tylne dające światło czerwone. Istotną role odgrywają ponadto czerwone odblaski zamontowane z tyłu pojazdu i pomarańczowe, przytwierdzone do szprych.

Kolejnym zabezpieczeniem jest dzwonek wydający z siebie wyraźnie słyszalny dźwięk. W wielu przypadkach pozwala on uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i skutecznie uchronić się przed kolizją z innym pojazdem lub pieszym. Nie zapominajmy też o sprawnych hamulcach, służących zarówno do szybkiego wytracania prędkości, jak i całkowitego zatrzymywania roweru. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w mieście oraz przy zagęszczonym ruchu. Jeśli nasze hamulce nie działają prawidłowo, powinniśmy się zaopatrzyć w nowe, które znajdziemy m.in. w tym sklepie internetowym: https://virtualbike.pl/hamulce. Ostatnim zwiększającym bezpieczeństwo elementem jest kask, doskonale chroniący głowę przed urazami i uszkodzeniami mechanicznymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co sprezentować miłośnikowi nowoczesnych technologii?
Co sprezentować miłośnikowi nowoczesnych technologii?
Zakup prezentu dla jakiejś bliskiej osoby stanowi niewątpliwe wyzwanie. Ogólna dostępność wszystkiego sprawia, że wybór czegoś wyjątkowego staje się bardzo […]
Ostatnie wpisy