Niedzielne popołudnie – jak zagospodarować ten czas?

Niedzielne popołudnie – jak zagospodarować ten czas?
podwazaj-autorytety
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wolny weekend wielu osobom kojarzy się z wypadami za miasto lub wycieczkami rowerowymi. Kiedy jednak pogoda za oknem skutecznie psuje te plany, warto w gronie rodzinnym sięgnąć po rozmaite gry planszowe, które nie tylko efektywnie wypełnią wolne chwile, ale też skutecznie poprawią relacje między domownikami. Jakie gry warto posiadać w swoim domu i które z nich najlepiej sprawdzą się w gronie najbliższych? Jakie sprawdzą się dla dzieci?

Tytuły, o których po prostu nie wolno zapomnieć

Do najpopularniejszych gier należą oczywiście te towarzyskie. Przykładowo jest to Monopoly lub Dixit, które wymagają od graczy rywalizacji, niekiedy współpracy, ale przede wszystkim strategicznego myślenia. Jeżeli w gronie rodziny znajdują się nieco młodsi członkowie, dobrym pomysłem może być też sięgnięcie po gry planszowe edukacyjne, pozwalające nie tylko na przyjemne spędzenie czasu, ale też rozwijające umiejętności oraz poszerzanie wiedzy z danego zakresu. Mogą to być tytuły opierające się na urządzaniu przestrzeni, prowadzeniu farmy ze zwierzętami lub gry karciane, w których zwycięzca musi zebrać jak najwyższą ilość punktów za poprawne odpowiedzi na pytania. Niezależnie od wyboru, gry planszowe to doskonała opcja zarówno dla przyjaciół, rodzeństwa, jak i całych rodzin. 

Spotkanie ze znajomymi

Gry planszowe są również świetnym rozwiązaniem na nudę. W ten sposób można spędzić piątkowy wieczór ze znajomymi. Niektóre gry np. ego pozwalają nie tylko na poznanie uczestników, ale również w ten sposób ułatwiają nawiązywanie bliższych relacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przedłużyć świeżość produktów w lodówce?
Jak przedłużyć świeżość produktów w lodówce?
Problem szybko psującej się żywności jest znany każdemu z nas – dotyczy w szczególności produktów takich jak wędliny, sery czy […]
Ostatnie wpisy