Na czym polega dokapitalizowanie spółki?

Na czym polega dokapitalizowanie spółki?
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele spółek działających na rynku ma ogromny problem z tym, że ich kapitał w pewnym momencie okazuje się zbyt niski. W takiej sytuacji konieczne jest podjęcie działań mających na celu ratowanie podmiotu. Jedno z najbardziej zalecanych rozwiązań to dokapitalizowanie spółki środkami, które mogą pochodzić z różnych źródeł. Jest to w pełni legalne i niezwykle pożyteczne w długiej perspektywie czasu.

Często nie obejdzie się bez włączenia osób trzecich

Dokapitalizowanie spółki polega w dużej mierze na przekazaniu jej dodatkowego kapitału w celu znacznej poprawy sytuacji finansowej. Może tego dokonać zarówno sama spółka, jak i jej właściciele albo akcjonariusze (poprzez wniesienie stosownej dopłaty, ewentualnie pożyczki). Alternatywą jest wprowadzenie do zarządu inwestora z zewnątrz, który w zamian za pomoc będzie w przyszłości np. czerpał korzyści z udziałów, takie jak choćby dywidenda. Dokapitalizowanie może się ponadto odbywać poprzez przeniesienie środków z kapitału zapasowego lub rezerwowego, a także zwiększenie wartości nominalnej akcji czy utworzenie zupełnie nowych udziałów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przebiega terapia uzależnień?
Jak przebiega terapia uzależnień?
Co to jest? Terapia uzależnień jest formą leczenia, która pomaga osobom uzależnionym od narkotyków, alkoholu i innych substancji. Nie chodzi […]
Ostatnie wpisy