Konopia i jej właściwości lecznicze

Konopia i jej właściwości lecznicze
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konopie to od wielu lat bardzo cenione rośliny o szczególnych właściwościach. Korzystnie działają na zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Konopie można spożywać pod wieloma postaciami, mogą być dodatkiem do żywności, robione są z nich herbatki, a także olejki z dużą zawartością substancji aktywnych. Dlaczego warto spożywać wyroby z konopi?

Pozytywne działanie substancji zawartych w konopiach

Na uwagę zasługuje drogocenny olejek CBD, który odpowiada za korzystne właściwości rośliny. Te naturalne związki poprawiają jakość snu oraz niwelują stres. Olejek zalecany jest w stanach lękowych, w bezsenności. Poprawia koncentrację i zmniejsza odczuwanie dolegliwości bólowych. Olejek może być stosowany na skórę, nawilża ją, jest przeciwświądowy i wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Produkty konopne zawierają również cenne mikroelementy oraz witaminy, są więc doskonałym dodatkiem do diety. Więcej o korzystnych właściwościach konopi można dowiedzieć się z poszczególnej strony https://plantspirit.eu/pl. Olejek CBD jest też zalecany osobom z problemami z układem trawiennym. Ma zdolność regulowania gospodarki tłuszczowej, obniża poziom niepożądanego cholesterolu oraz skutecznie walczy ze wysokim poziomem cukru we krwi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Intruzi w ogrodzie – jak poradzić sobie ze szkodnikami?
Intruzi w ogrodzie – jak poradzić sobie ze szkodnikami?
Nie trzeba być ogrodnikiem, aby wiedzieć, że w ogrodzie są szkodniki. Szkodnikami może być wszystko, od ślimaków po mszyce, chrząszcze […]
Ostatnie wpisy