Rodzaje etykiet

Rodzaje etykiet
podwazaj-autorytety
Pieniądze i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Etykiety, określane równie często jako naklejki lub nalepki są produktami najpowszechniej spotykanymi w dziale drukarskim. To właśnie tam, poprzez obróbkę danymi urządzeniami są w stanie zostać naniesione na określone przedmioty – najczęściej spotyka się je jako szklane lub plastikowe o cylindrowym kształcie, który ułatwia etykietowanie. Do najpopularniejszych etykiet zalicza się standardowe papierowe materiały o białym kolorze. Następnie przekazuje się je określonej drukarni w celu zrealizowania przez nią określonego zlecenia, a co za tym idzie, wypełnienia etykiety w określony przez zleceniodawcę sposób. Etykiety takie zadrukować możemy według dowolnego pomysłu. Zatem, umieścić na nich możemy grafiki, rysunki, kody kreskowe czy nazwę produktu wraz z logo. Ogranicza nas jedynie własna kreatywność i paleta kolorów dostępna w modelach i rodzajach drukarek.

Etykiety podzielić można na zróżnicowane rodzaje. Do jednego z chętniej stosowanych przykładów zaliczyć można etykiety samoprzylepne (zobacz także: druk etykiet samoprzylepnych). Jak nazwa wskazuje, wyposażone są w klej od tylnej strony, który pozwala na ich przyklejenie na określony materiał – dlatego też bardzo często pełnią formę reklamową, w postaci naklejek wydawanych klientom. Jednak ich zastosowanie nadal głównie opiera się na szybkim i komfortowym znakowaniu towaru. Innym przykładem mogą być etykiety plombujące, które charakteryzują się wyższą jakością wykonania oraz opierają swoje działanie na zabezpieczeniu samej etykiety, poprzez wyposażenie w specjalistyczną folię – służą głównie do znakowania oraz zabezpieczania towarów, a zerwanie folii zabezpieczającej powoduje utratę gwarancji danego produktu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje wiertarek
Rodzaje wiertarek
Wiertarka to urządzenie służące zarówno do wiercenia otworów, jak i ich rozwiercania czy pogłębiania. Może być także stosowana do szlifowania […]
Ostatnie wpisy