Na co wpływ ma kolagen?

Na co wpływ ma kolagen?
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolagen jest jednym z najczęściej występujących w ludzkim organizmie białek. Znajdziemy go między innymi w ścięgnach, mięśniach, kościach, skórze oraz naczyniach krwionośnych. Według badań stanowi on niemal 30% wszystkich ludzkich białek. Jego podstawową funkcją jest łączenie tkanek, zapewnia on odpowiednią elastyczność i ruchomość, a co za tym idzie, zapobiega uszkodzeniom i starzeniu się organizmu. Kolagen jest budulcem większości narządów wewnętrznych, jego odpowiedni poziom jest więc dla zdrowia niezwykle istotny. 

Dlaczego należy uzupełniać kolagen?

Naturalna produkcja tego białka zaczyna z wiekiem mocno zwalniać. Na ilość wytwarzanego przez nasze ciało kolagenu wpływa oczywiście nie tylko wiek, ale także nasz styl życia. Czynniki takie jak stres, niezdrowa dieta czy palenie tytoniu również nie są bez wpływu. Jeśli chcemy zachować zdrową cerę, uniknąć bóli stawów oraz mięśni i zachować zdrowe oraz mocne kości, to oprócz zmiany naszych nawyków powinniśmy także rozważyć jego suplementację.

Na rynku znajdziemy mnóstwo przeróżnych, rzekomo zawierających to cenne biało kuracji: proszki, tabletki, witaminy, a nawet maści. Z całej dostępnej gamy produktów, najwygodniejszą jednak, a zarazem korzystną cenowo opcją okazuje się zazwyczaj kolagen w kapsułkach. Przy wyborze preparatu zwróćmy też uwagę na jego zastosowanie, przykładowo: jeśli chcemy zadbać o stawy, wybierzmy kolagen dedykowany do wzmacniania stawów, jeśli chcemy zapobiegać starzeniu się skóry – wybierzmy ten przeznaczony do wspomagania kondycji skóry. Choć technicznie jest to to samo białko, sposób jego przyswajania zależy w sporej mierze od zastosowanych substancji pomocniczych, a co za tym idzie: kolagen kolagenowi nierówny.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zegarki – elegancki prezent dla mężczyzny
Zegarki – elegancki prezent dla mężczyzny
Prezenty wręczamy różnym osobo, z różnych okazji, decydując się zarówno na typowe podarunki, jak i wybierając bardziej wyszukane podarki, wykazując […]
Ostatnie wpisy