Jakie okulary kupić nastolatkowi?

Jakie okulary kupić nastolatkowi?
podwazaj-autorytety
Medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju z roku z na rok wzrasta liczba młodych ludzi, którzy z powodu różnych wad wzroku są zmuszeni do noszenia okularów. Zakup odpowiednich oprawek dla nastolatka nie jest jednak łatwym zadaniem, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę jego indywidualne preferencje, a jednocześnie wybrać taki produkt, który będzie wytrzymały i idealnie dopasowany do kształtu twarzy. Z pewnością warto szukać wśród konstrukcji uznanych producentów. Znajdziemy je w ofercie tego salonu optycznego: https://www.opticdesign.pl/.

Oryginalność nie jest priorytetem

Nastolatki bardzo często wzbraniają się przed noszeniem okularów korekcyjnych, zwłaszcza jeśli posiadają już aparat ortodontyczny. Zestawienie klamer na zęby z konstrukcją umieszczoną na nosie nie prezentuje się bowiem zbyt atrakcyjnie. W tej sytuacji konieczna jest rezygnacja z klasycznych oprawek drucianych, ponieważ niepotrzebnie wyeksponują one aparat.

Najlepszym wyborem będą natomiast oprawki z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w kolorze beżowym, jasnobrązowym lub białym. Wielu młodych ludzi zmaga się też z trądzikiem. Tutaj z kolei zalecane jest unikanie okularów w wyrazistych barwach (np. pomarańczowych i fioletowych), bo nadmiernie przyciągają uwagę do niedoskonałości cery. Optymalnym rozwiązaniem jest udanie się z dzieckiem do salonu optycznego, aby wspólnie pooglądać modne okulary korekcyjne, zasięgając przy okazji okazji opinii wykwalifikowanego optyka. Ostateczny wybór zależy od:

– preferencji młodego człowieka

– dopasowania konstrukcji na nosie 

– wielkości tarczy (oko powinno idealnie mieścić się w samym jej środku)

– długości zauszników

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Problemy z oddychaniem u osób starszych – co robić?
Problemy z oddychaniem u osób starszych – co robić?
Ludzie w podeszłym wieku nierzadko zmagają się z różnymi schorzeniami układu oddechowego, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Wynikają one przede wszystkim […]
Ostatnie wpisy