Czym najlepiej urozmaicić wystrój pokoju dziecięcego?

Czym najlepiej urozmaicić wystrój pokoju dziecięcego?
podwazaj-autorytety
Ogród i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia dziecka to szczególne miejsce, pełne wspomnień i cudów. To także miejsce, w którym możesz puścić wodze fantazji, niezależnie od tego, czy urządzasz pokój dla chłopca czy dziewczynki.

Niezależnie od tego, czy szukasz inspiracji, czy chcesz odświeżyć pokój dziecięcy, ten przewodnik pomoże Ci zacząć. Zebraliśmy nasze ulubione porady i wskazówki, jak w krótkim czasie odmienić sypialnię dziecka.

Jakich kolorów powinienem użyć?

Jeśli szukasz inspiracji, jeśli chodzi o schematy kolorów do sypialni dziecka, rozważ następujące kwestie:

Niebieski i zielony to uspokajające kolory, które pomagają złagodzić niepokój i promować relaks. Czerwony to kolejny popularny wybór, ponieważ stymuluje układ krążenia i zwiększa przepływ krwi – idealny, jeśli Twoje dziecko zmaga się z problemami związanymi ze snem, takimi jak bezsenność czy lęki nocne. Żółty jest radosnym kolorem, który zachęca do kreatywności, a pomarańczowy wydobywa z każdego wesołą stronę! Można też pomyśleć nad dodaniem mniej wyrazistych barw do pokoju, jak delikatna róż, czy odcienie szarości np. poprzez taki baldachim szary, który swoją strukturą nie będzie aż tak dominować w pokoju naszego dziecka.

Dywany

Najlepszym sposobem na upiększenie wystroju pokoju dziecka jest nowy dywan. Dywan to prosty sposób na dodanie koloru, tekstury i stylu do każdego pomieszczenia. Dywaniki są również funkcjonalne, dodają ciepła do gołych podłóg i pomagają pochłaniać dźwięk.

Dywany są dostępne w szerokiej gamie materiałów, wzorów i kolorów. Możesz wybierać spośród wszystkiego, od tradycyjnych dywaników wełnianych, przez kudłate dywaniki sizalowe, po nowoczesne dywaniki syntetyczne do pokojów dziecięcych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy mleko w proszku jest zdrowsze od naturalnego?
Czy mleko w proszku jest zdrowsze od naturalnego?
Odpowiedź brzmi stanowcze „tak”. Mleko w proszku jest znacznie zdrowsze od mleka naturalnego i jest najlepszym wyborem dla osób, które […]
Ostatnie wpisy